Przeboje Wiadomości branżowe

Zabierz Dramatyczny do domu

Dziękujemy Publiczności Dramatycznego za ostatnie cztery sezony teatralne i trzy edycje festiwalu WARSZAWA CENTRALNA – pisze w liście do Widzów Paweł Miśkiewicz, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Drodzy Widzowie,

przez ostatnie pięć lat wspólnie tworzyliśmy najnowszą historię Teatru Dramatycznego. Z Wami konfrontowaliśmy swoje idee, język teatralny i wizje prowadzenia Teatru, od Was czerpaliśmy energię do pracy, od Was także ? czasami kłócąc się i dyskutując ? uczyliśmy się. Byliście z nami zarówno podczas sukcesów, jak i porażek i skandali. I za to Wam ? w imieniu swoim i całego zespołu ? serdecznie dziękuję.

Korzystając z zamykającego moją kadencję festiwalu WARSZAWA CENTRALNA 2012: ?Mistyfikacje?, chciałbym podsumować nasze wspólne doświadczenie. Był to okres pod wieloma względami niełatwy ? ze względu na coraz bardziej kryzysową sytuację finansową. Pomimo tego w ostatnim sezonie udało nam się ? przy współudziale licznych partnerów ? wyprodukować 7 premier. W sumie ? przez ostatnie 4 sezony ? wyprodukowaliśmy 32 premiery, zagraliśmy w siedzibie Teatru 864 spektakle, a na wyjazdach gościnnych 74. W Teatrze w ramach festiwali (m.in. trzech edycji WARSZAWY CENTRALNRJ, Odkrytych/Zakrytych czy Walki Czarnucha z Europą) i pokazów gościnnych pokazaliśmy 63 polskie i zagraniczne przedstawienia. Ponadto zorganizowaliśmy ponad 150 innych wydarzeń ? w tym m.in. akcje społeczne, warsztaty, czytania dramatów, spotkania z autorami, pokazy filmów, wystawy, dyskusje, performance’y. W sumie zorganizowane przez nas w kraju i zagranicą spektakle oraz projekty zobaczyło ponad 170 tys. widzów.

Chcąc sprostać oczekiwaniom Widzów i podsumować tą naszą wspólną historię, specjalnie dla Was, naszej publiczności, przygotowaliśmy album w formie ebooka.

Teatr Dramatyczny 2008?2012 to pierwszy w Polsce multimedialny dokument cyfrowy o działalności teatralnej, w którym znajdują się najciekawsze fotografie ze spektakli Dramatycznego, przedstawień i performance’ów festiwalowych, jak i projektów pozateatralnych ? dyskusji, warsztatów, akcji społecznych, plakaty takich twórców, a także zdjęcia znanych i skrywanych przestrzeni Teatru mieszczącego się w historycznym budynku Pałacu Kultury i Nauki. Album ten to również opowieść o konkretnym miejscu ? przez jednych zwanym sceną eksperymentalną czy nawet kontrowersyjną, przez innych kultową; o miejscu, które przez te cztery lata na stałe wpisało się w kulturalną mapę Warszawy.

 
Dyrektor Naczelny i Artystyczny
Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka

Paweł Miśkiewicz

 

Similar Posts