Przeboje Wiadomości branżowe

Wyróżnij dbających o rodzinę. Zgłoś kandydata do nagrody Tulipanów Narodowego Dnia Życia

Jeszcze tylko do 1 marca br. można zgłaszać kandydatury do Tulipanów Narodowego Dnia Życia, dorocznej nagrody honorujące artystów, dziennikarzy, organizacje prospołeczne i samorządy lokalne za promowanie wartości rodzinnych. Jak wynika z

Jeszcze tylko do 1 marca br. można zgłaszać kandydatury do Tulipanów Narodowego Dnia Życia, dorocznej nagrody honorujące artystów, dziennikarzy, organizacje prospołeczne i samorządy lokalne za promowanie wartości rodzinnych.

Jak wynika z badań, przeprowadzonych jesienią ubiegłego roku, na zlecenie Fundacji Narodowego Dnia Życia przez Grupę IQS, większość Polaków uznaje pozytywną rolę rodziny, stwierdzając, że może być ona receptą na kryzys. Wszyscy, którzy promują tą prestiżową instytucję swoim osobistym życiem albo działaniami społecznymi i prawnymi zasługują na wsparcie oraz wyróżnienie.

W Polsce nie brakuje inicjatyw prorodzinnych. Jednak często realizowane są w małych społecznościach i pozostają znane tylko w lokalnym środowisku. Celem konkursu jest dowartościowanie i promocja tych przejawów aktywności społecznej, które przyczyniają się do budowy silnych więzi rodzinnych, wzmacniają rolę społeczną rodziny bądź jej pozycję ekonomiczną.

Konkursowe jury złożone jest z naukowców, działaczy społecznych i artystów, a wśród nich są m.in.: Prof. Zbigniew Stawrowski – Dyrektor Instytutu Myśli ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Paweł Zuchniewicz ? dziennikarz, autor książek o Janie Pawle II oraz Ireneusz Jabłoński – ekspert Centrum im. Adama Smitha.

Nagrody zostaną przyznawane w czterech kategoriach:
?    Dziennikarz ? celem nagrody jest promocja ludzi mediów, którzy w swojej działalności promują wartości związane z życiem rodzinnym.
?    Dzieło kultury ? przyznawana za najlepsze przejawy artystycznej działalności, które podkreślają znaczenie rodziny w życiu osobowym i społecznym człowieka.
?    Inicjatywa społeczna ? za inicjatywy, które budują wspólnotę przez odwoływanie się do istniejących więzi rodzinnych bądź tworzą instytucje wzmacniające życie rodzinne.
?    Samorząd przyjazny rodzinie ? ma promować inicjatywy oraz rozwiązania prawne, które wzmacniają rolę rodziny w życiu wspólnoty lokalnej oraz zachęcają do postaw prorodzinnych.

Zgłoszenia:
Dodatkowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie: http://www.dzienzycia.pl/iv-edycja-konkursu-tulipany-narodowego-dnia-zycia.html  

A to już wiesz?  Urbaniak Live in Concert ? premiera niezwykłego koncertu dostępna na NuPlays

Zgłoszenia w terminie do 1 marca 2013r. wysyłamy na adres:
Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia
ul. Wilcza 8\19, 00-538 Warszawa

bądź

email: [email protected]

Do Państwa dyspozycji posiadamy również  zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród laureatom poprzednich edycji. Do pobrania w naszym biurze prasowym

***
Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: ?Dom pełen skarbów?, ?Być ojcem – rola życia?, ?Razem na zawsze? i ?Jestem mamą ? to moja kariera?.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy