Muzyka

Wakacyjne przeboje

Wakacyjne przeboje to coś, co może kojarzyć się nam z latem z radiem. Co roku w programie ?Lato z radiem? były jakieś przeboje, które potem

Wakacyjne przeboje to coś, co może kojarzyć się nam z latem z radiem. Co roku w programie ?Lato z radiem? były jakieś przeboje, które potem królowały przez cały rok. Pamiętam np. kiedy przebojem lata z radiem była piosenka: Kochane lato z radiem, już nie mogę, więc piszę ? itd. każdy rok przynosił jakiś nowy przebój.

Pamiętam bardzo stare fity, lecz odnowione w nowym wykonaniu, np. Mydełko Fa, albo też późniejsza Makarena, czy Cocojambo, potem były następne. Kilka lat później znów górowała nasza polska piosenka w naszym polskim lecie z radiem: nogi, nogi, nogi, chce byś założyła mini, ślimak znów wystawił rogi, a ty pokaż swoje nogi itd. jeszcze innego lata przebojem az do jesieni, zimy i dłużej, była Kaja i Bregovic, i jeszcze wiele, wiele innych piosenek.

Nie wiem, co teraz w tym roku było na topie w lecie z radiem. Podróżując po Włoszech, słuchaliśmy, jak bardzo często powtarzał się w wielu stacjach radiowych przebój Lady Gaga, Alejandro. To samo było na Słowacji. W Polsce nie było go słychać, dopiero po jakimś czasie w jesieni usłyszeliśmy naszego Alejandro. Ciekawe, co w kolejnym roku wyskoczy na top one.

Wakacyjne przeboje są jednak bardzo fajną sprawa dla naszej psychiki, ponieważ słysząc je potem jesienną, szarą pluchę, lub mroźny zimowy dzień, przypominamy sobie letnie i wakacyjne przygody. Jeśli były miłe, piosenka bardzo może nam pomóc. Gorzej, jeśli były nieprzyjemne. Moja rada: jeśli masz niemiłe wspomnienia z ostatniego lata, słuchaj przeboje z poprzednich lat, lub tylko z tych. Kiedy działo się coś miłego. Taka terapia muzyczno ? skojarzeniowa 🙂 Don’t call my name, Alehandro 😉 Roberto, Fernando. Przygłupawe, i nie sądziłam, że spodoba mi się ten typ muzyki, bo np. jestem większa fanką Nirvany, Metallica, czy Scorpions niż pani Gaga. No ale cóż, wakacje robią z człowiekiem cuda. Od tego w końcu są wakacyjne przeboje.
mks

A to już wiesz?  Trio Moment’s Notice zagra w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy