Przeboje Wiadomości branżowe

W Toruniu trwa Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway

Unikalne połączenie sztuki światła i tematyki astronomicznej charakteryzuje Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway, który rozpoczął się we wtorek w Toruniu i potrwa do soboty. Podczas wydarzenia, gotycka Starówka zmienia swoje

Unikalne połączenie sztuki światła i tematyki astronomicznej charakteryzuje Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway, który rozpoczął się we wtorek w Toruniu i potrwa do soboty. Podczas wydarzenia, gotycka Starówka zmienia swoje oblicze i staje się przestrzenią twórczych działań artystów z całej Europy. Niezwykłe instalacje świetlne każdego festiwalowego wieczoru podziwiają tysiące widzów.

Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway ma charakter interdyscyplinarny: łączy naukę i sztukę. Jego ideą jest zaciekawienie publiczności pięknem i tajemniczością kosmosu. Podczas festiwalu sztuka prezentowana jest w przestrzeni miasta, stwarzając publiczności szansę na bezpośrednią interakcję. Instalacje świetlne, akcje specjalne, happeningi przygotowywane są dla konkretnych przestrzeni i miejsc w Toruniu.

Skyway ukazuje nowe oblicze Torunia – innowacyjne sposoby przedstawiania sztuki, przejawiające się w licznych projekcjach wkomponowanych w przestrzeń miejską, łączą w unikalny sposób tradycję i współczesność. Architektura Torunia i jego związki z astronomią stanowią źródło inspiracji dla europejskich twórców – wyjaśnia Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej, która organizuje wydarzenie.

Podczas festiwalu swoje prace prezentują zarówno artyści rangi światowej, których prace uświetniają setki wydarzeń międzynarodowych, jak i lokalni artyści, którzy zaskakują pomysłowością i innowacyjnym podejściem do sztuki światła.

Festiwalowi Skyway towarzyszy wyjątkowy cykl koncertów LuLu, których gospodarzem jest Mariusz Lubomski. Obchodzący w tym roku 30-lecie pracy twórczej artysta zaprosi uczestników w niezwykłą podróż poprzez swoje muzyczne fascynacje. W czwartek, 23 sierpnia wystąpi jedna z dam polskiej piosenki aktorskiej – Katarzyna Groniec, prezentując materiał z nowej płyty. Tego dnia usłyszymy też wybitnego pianistę jazzowego Bogdana Hołownię. Kolejny dzień to występy zespołów stanowiących o sile niezależnej sceny w Polsce, czyli Maji Kleszcz & incarNations oraz June. Na zakończenie festiwalu w koncercie finałowym wystąpią Renata Przemyk Akustik Trio i Mariusz Lubomski z zespołem. Koncerty odbędą się 23, 24 i 25 sierpnia o godzinie 20.00 w klubie Lizard King.

A to już wiesz?  Wyróżnij dbających o rodzinę. Zgłoś kandydata do nagrody Tulipanów Narodowego Dnia Życia

 

Lizard King Toruń, ul. Kopernika 3
Start o godzinie 20.00, klub otwierany jest o godzinie 19.00

25 zł – bilet normalny
20 zł – bilet ulgowy (studenci, uczniowie)
50 zł – karnet na trzy koncerty
40 zł – karnet ulgowy

Przedsprzedaż biletów
Klub Niebo, ul. Rynek Staromiejski 1
Lizard King, ul. Kopernika 3

 

 

Festiwalowe centrum konferencyjno-prasowe będzie miało swoją siedzibę w toruńskim Hotelu Bulwar.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy