LIFESTYLE sztuka

W Krakowie trwa najpopularniejsza na świecie wystawa o Titanicu

Jeszcze do 9 września można wejść na pokład legendarnej jednostki, rozgościć się w kajutach i dotknąć góry lodowej. Zbudowana od podstaw wystawa „Titanic – prawdziwa historia” ujawnia kulisy zatonięcia luksusowego liniowca, który wciąż rozpala

Data publikacji: 2018-06-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: W Krakowie trwa najpopularniejsza na świecie wystawa o Titanicu
Kategoria: Sztuka, LIFESTYLE,

Jeszcze do 9 września można wejść na pokład legendarnej jednostki, rozgościć się w kajutach i dotknąć góry lodowej. Zbudowana od podstaw wystawa „Titanic – prawdziwa historia” ujawnia kulisy zatonięcia luksusowego liniowca, który wciąż rozpala emocje.

Jeszcze do 9 września można wejść na pokład legendarnej jednostki, rozgościć się w kajutach i dotknąć góry lodowej. Zbudowana od podstaw wystawa „Titanic – prawdziwa historia” ujawnia kulisy zatonięcia luksusowego liniowca, który wciąż rozpala emocje.

Dzięki wystawie „Titanic – prawdziwa historia” zwiedzający mogą poczuć majestat stalowej bryły transatlantyku i wypłynąć na otwarte wody oceanu. Szczegółowo odwzorowane wybrane wnętrza statku gwarantują niezapomniany rejs. Układ ekspozycji, którą zaaranżowano na ponad dwóch tysiącach metrów kwadratowych dawnego Hotelu Forum pozwala wcielić się w pasażera każdej z trzech klas dostępnych na pokładzie Titanica. Autentyczności dodaje obecność kilkuset oryginalnych przedmiotów wyłowionych z wraku liniowca. Urzeka mnie wiele eksponatów wydobytych z pola szczątku wokół wraku, w tym szczególnie rzeczy osobiste pasażerów, jak choćby niezwykle piękna damska biżuteria z czasów Belle Epoque, czy zegarek, który zatrzymał się na zawsze w chwili katastrofy. Warta uwagi jest także zawartość walizki jednego z pasażerów, w tym męski garnitur uszyty z modnego nadal materiału w kratkę księcia Walii. Te eksponaty rozbudzają emocje wielu zwiedzających – mówi Krzysztof Mędrala, ambasador ekspozycji, członek British Titanic Society, pasjonat i kolekcjoner pamiątek związanych ze statkiem.

Wystawa „Titanic – prawdziwa historia” była do tej pory prezentowana w Sztokholmie, Barcelonie, Sewilli, Madrycie, Bratysławie czy Budapeszcie i skupiła uwagę milionów osób. Nieprzerwanie od 106 lat historia, która zakończyła się tragicznie na zimnych wodach północnego Atlantyku wzrusza, a jednocześnie uczy – że człowiek pozostaje bezsilny w konfrontacji z żywiołem.

A to już wiesz?  Znamy wyniki konkursu „ASPiruj, kreuj, GRAweruj”

Wystawę można oglądać jeszcze tylko przez trzy miesiące – do 9 września, w budynku Hotelu Forum przy ul. Konopnickiej 28 w Krakowie. Każdy zwiedzający otrzyma przy wejściu bilet pokładowy prawdziwego pasażera, by na końcu dowiedzieć się, czy przeżył katastrofę.

W momencie oddania do użytku, Titanic był największym na świecie pływającym hotelem. 10 kwietnia 1912 roku transatlantyk wypłynął w swój dziewiczy rejs – z Anglii do Nowego Jorku. Dokładnie 15 kwietnia o godz. 2:20, po zderzeniu z górą lodową, Titanic zaczął tonąć, aż w końcu całkowicie zniknął pod wodą. Z 2228 osób (w niektórych źródłach można przeczytać, że na statku płynęło o 20 osób mniej) utopiło się lub zamarzło ponad 1,5 tys. pasażerów, przeżyło jedynie 712.

„Wystawa Titanic – prawdziwa historia” | Kraków 2018

budynek Hotelu Forum, ul. Konopnickiej 28

Link: www.facebook.com/titanicprawdziwahistoria/

Bilety dostępne są za pośrednictwem stron: www.eventim.pl oraz www.ebilet.pl

Organizator: JVS Group, www.facebook.com/jvsgrouppl/, http://jvsgroup.pl

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
W Krakowie trwa najpopularniejsza na świecie wystawa o Titanicu Sztuka, LIFESTYLE  - Jeszcze do 9 września można wejść na pokład legendarnej jednostki, rozgościć się w kajutach i dotknąć góry lodowej. Zbudowana od podstaw wystawa „Titanic – prawdziwa historia” ujawnia kulisy zatonięcia luksusowego liniowca, który wciąż rozpala emocje.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy