Przeboje

Voo Voo i Haydamaky

Voo Voo i Haydamaky 2009-05-26 4 czerwca na rynek trafi album Voo Voo i Haydamaky. Niezwykłe spotkanie muzycznego folku i rocka, oryginalnych brzmień i energetycznych

Voo Voo i Haydamaky
2009-05-26

4 czerwca na rynek trafi album Voo Voo i Haydamaky. Niezwykłe spotkanie muzycznego folku i rocka, oryginalnych brzmień i energetycznych dźwięków zespołów. Pierwszym singlem promującym album jest utwór ?Wyszła młoda”. Wydawcami są Agora SA i Kiton Art.

Voo Voo i Haydamaky to prawdziwe historie i prawdziwie męskie śpiewanie. Muzycznie rzecz oparta jest głównie na repertuarze ukraińskim, czerpiącym w naturalny sposób z korzeni, skał i rytmów bałkańskich, ale również z bardzo pojemnej stylistyki rocka. Artyści pokazują to, co w ich muzyce jest najbardziej nośne ? przywiązanie do tradycji, do muzyki źródła, połączone z piekielną energią i wielką wyobraźnią. Ta muzyka jest również artystyczną reinterpretacją własnego doświadczenia i muzyki zachodniej. Voo Voo działa w tej konfiguracji jako rodzaj filtra, na którym buduje się emocjonalna gra Haydamaków. Należy jednak w tym miejscu dodać, że ta muzyka nie urosłaby do takiej formy, gdyby nie udział Voo Voo ? jednego z najwszechstronniejszych polskich zespołów. A Voo Voo nie byłoby sobą, gdyby do takiego spotkania nie dorzuciło kilku ?zdań od siebie?. To dzięki wrażliwości Mateusza Pospieszalskiego (producenta muzycznego tego zbioru, a także autora i kompozytora kilku pieśni) możemy śmiało mówić o jedności tworzywa muzycznego, a i niejednym zdumieniu.

Projekt ten ma również niebagatelny wydźwięk pozaartystyczny. Zwraca uwagę na naturalną potrzebę bliskości Polski i Ukrainy, ale i na mur na wspólnej granicy. ?Jak dużo mamy do przejścia wielkich rzek?? ? to doniosłe i aktualne pytanie, tak tradycyjnej, jak i współczesnej kultury.

Singiel:

Wyszła młoda 3:08

sł. trad., (sł. polskie W. Waglewski), muz. Haydamaky

Bądź zdrowe, serce me 3:36

słowa: O. Iarmola, W. Waglewski

muzyka: M. Pospieszalski

A to już wiesz?  Orange partnerem Balu w Operze

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy