Wiadomości branżowe

?Tysiąc żurawi? zespołu Myslovitz na pomoc rodzinom górników

Dokładnie w Barbórkę, czwartego grudnia, miała miejsce premiera “Tysiąca żurawi” zespołu Myslovitz. To utwór, którego całkowity dochód ze sprzedaży wspomoże rodziny i górników, którzy ucierpieli w tragicznym wybuchu metanu w kopalni “Mysłowice- Wesoła”. Akcję można wspomóc na platformie NuPlays, pod linkiem myslovitz.nuplays.pl

Poruszeni wypadkiem muzycy, postanowili pomóc swoim sąsiadom. Sprzedaż utworu to część akcji charytatywnej zainicjowanej przez zespół. Muzycy wyznaczyli cegiełki w wysokości 5, 10 i 30 złotych, ale to kupujący będą mogli zdecydować, jaką kwotę chcą przeznaczyć na ten cel.

Autorem tekstu ?Tysiąc żurawi? jest Wojciech Powaga, syn górnika. Jak sam napisał na jednym z portali społecznościowych – ?dobrze wiedział, o czym powinien powstać tekst tego utworu?. Piosenka jest zainspirowana filmem “Lecą żurawie” z 1957r. oraz  opowieścią japońską o tysiącu żurawi origami, których złożenie spełnia marzenia. 

Do tragedii doszło na początku października tego roku. W wyniku wybuchu metanu w kopalni ?Mysłowice – Wesoła” pięciu górników zmarło, a wielu czeka długie i bolesne leczenie. W ramach pomocy utworzony zostanie także fundusz edukacyjny dla dzieci, m.in. dla kilkuletniej dziewczynki, która w wyniku tragedii została sierotą.

Do piosenki powstanie też teledysk, którego realizacją zajmą się śląscy artyści: Magda Drobczyk i Michał Kopalniszyn. Partnerem akcji jest Urząd Miasta Mysłowice.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy