Wiadomości branżowe

Święta w obiektywie aparatu! Startuje coroczny konkurs fotograficzny ?Świeć Się z ENERGĄ?

Nie byłoby magii świąt bez oświetlenia i pięknych dekoracji, które co roku zdobią nasze domy i miasta. Tradycyjnie, gdy dookoła pojawiają się świąteczne ozdoby, Grupa ENERGA zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Świeć się z ENERGĄ”. Jeżeli masz pomysł na niebanalne przedstawienie świąt w obiektywie aparatu przyłącz się do naszej zabawy i

Teaser

Nie byłoby magii świąt bez oświetlenia i pięknych dekoracji, które co roku zdobią nasze domy i miasta. Tradycyjnie, gdy dookoła pojawiają się świąteczne ozdoby, Grupa ENERGA zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym ?Świeć się z ENERGĄ?. Jeżeli masz pomysł na niebanalne przedstawienie świąt w obiektywie aparatu przyłącz się do naszej zabawy i wygraj!

Organizowany po raz piąty konkurs fotograficzny ?Świeć Się z ENERGĄ? to zabawa dla każdego, kto zrobi świąteczne zdjęcie i umieści je na serwisie www.SwiecSie.pl. Autorzy najlepszych fotografii choinki, świątecznie przystrojonego mieszkania, domu, ogrodu czy iluminacji przestrzeni miejskich mogą wygrać nagrody o łącznej wartości 40 tys zł. W tym roku na zwycięzców czekają m.in.trzydniowe warsztaty z Lidią Popiel i wysokiej jakości sprzęt fotograficzny.

Co zrobić, by znaleźć się wśród zwycięzców?

Konkurs fotograficzny na świetlne iluminacje to dwie kategorie:

  • “Mój Dom” – fotografie choinek, stroików i ozdób wykonanych w mieszkaniu czy ogrodzie oraz zdjęcia całych, świątecznie przystrojonych domów

  • “Moje Miasto” – fotografie uwieczniające miejskie choinki, rynki, place, ulice miast czy świątecznie udekorowane budynki

Najlepsze zdjęcia w kategoriach ?Mój Dom? oraz ?Moje Miasto? wyłoni jury konkursu, pod przewodnictwem Lidii Popiel, znanej fotografki i wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Źródło światła w kadrze to istotny, często nie łatwy element kompozycji. Dlatego ważne są trzy kwestie, o których powinniśmy pamiętać. Po pierwsze uważnie obserwujmy i porównujmy światło i jego natężenie, po drugie starajmy się umiejętnie zapanować nad nim w kompozycji. A po trzecie pamiętajmy o czasie naświetlania – radzi Lidia Popiel.

Na wygraną mają także szansę Ci, którzy potrafią zmobilizować swoich znajomych w mediach społecznościowych. W konkursie nagrodzone zostaną też zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów. Wystarczy korzystając z mechanizmów Facebook.com, nk.pl, czy Google+ powiadomić znajomych o swoich zdjęciach i zachęcić ich do “lajkowania”.

Atrakcyjne nagrody za przedstawienie świąt w obiektywie aparatu

W tych wyjątkowych dniach zachęcamy do uwiecznienia chwil i miejsc, które oddają charakter i klimat świąt. Szczególnie, że aparat fotograficzny, czy smartfon z dobrym aparatem większość z nas ma zawsze przy sobie. Nasz konkurs to nie tylko okazja do pochwalenia się swoim talentem fotograficznym, ale również pomysłowością i kreatywnością – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu “Świeć Się z ENERGĄ”. ? Udział w zabawie to także szansa na zdobycie świątecznego prezentu dla siebie lub najbliższych, dlatego zachęcamy wszystkich do fotografowania i głosowania – dodaje.

A to już wiesz?  Ruszyły zdjęcia do nowego sezonu ?Świata według Kiepskich?

Na autorów najlepszych fotografii czeka mnóstwo atrakcyjnych nagród o łącznej wartości 40 tys. zł, jak trzydniowe warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie (w wybranym terminie), iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, tablet 16 GB, lustrzanka cyfrowa Nikon D7100 wraz z obiektywem i statywem oraz 25 wodoodpornych i mrozoodpornych aparatów Fujifilm Fine Pix.

Świeć Się radzi!

Na www.SwiecSie.pl znajdziemy także praktyczne poradniki, które mogą pomóc w lepszym wykonaniu konkursowych zadań ? na stronach serwisu można dowiedzieć się jak robić dobre zdjęcia nocą i zimą oraz jak prawidłowo uchwycić światło czy fajerwerki.

Na naszej stronie dowiecie się również co zrobić, by święta były nie tylko nastrojowo oświetlone, ale także bezpieczne i energooszczędne. Pokażemy Wam m.in. jak niebanalnie zapakować prezent wykorzystując recycling, jak bezpiecznie oświetlić dom na święta i jak racjonalnie korzystać z energii elektrycznej na co dzień. Praktycznych rad udzielać będzie znany dr nauk fizycznych i popularyzator nauki ? Tomasz Rożek.

“Świeć Się z ENERGĄ” docenia także miasta

W ramach świątecznej zabawy z ENERGĄ od 2 grudnia br. trwa także coroczna rywalizacja miast na najpiękniejsze iluminacje świąteczne. Do walki o tytuł stanęło ponad 100 miejscowości, które starają się zdobyć jak najwięcej głosów internautów za pomocą aplikacji na Fan Page akcji www.facebook.com/SwiecSie.

Na ogólnopolskiego zwycięzcę najpiękniej oświetlone miasto na święta, czeka nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na wybrany przez Urząd Miasta cel społeczny.

Dodatkowo w tym roku nagrodzimy zwycięzców wojewódzkich, którzy w swoim regionie zdobyli najwięcej głosów. Finałowa szestnastka otrzyma sprzęt AGD o wartości 1 tys. zł, który każde miasto będzie mogło przeznaczyć na wybranycel charytatywnyW Plebiscycie Miast “Świeć Się z ENERGĄ” głosować można do 12 stycznia 2013 r.

A to już wiesz?  Jak mogą zarabiać artyści muzyczni w dobie Internetu

Świecą miasta, świecą domy, świecą galerie handlowe!

Już po raz drugi świąteczna zabawę ENERGI uzupełnia dodatkowa kategoria “Świeć Się Galerio”, w której internauci mają możliwośćgłosowania na świąteczne dekoracje centrów i galerii handlowych.

Miejsce, które zdobędzie najwięcej głosów internautów na www.SwiecSie.pl, otrzyma tytuł “Najładniej świątecznie oświetlonej galerii handlowej”. Dodatkowo jury plebiscytu, spośród nadesłanych przez centra i galerie fotografii, wybierze najlepsze zdjęcia, a laureatów nagrodzi specjalnymi wyróżnieniami. Partnerem plebiscytu “Świeć się Galerio” jest Polska Rada Centrów Handlowych.

Świąteczna zabawa ma już ponad 100 tys. fanów akcji na facebooku

Akcja “Świeć Się z ENERGĄ” z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W poprzedniej edycji nasz fan page “Świeć Się” przyciągnął ponad 100 tys. fanów, a w aplikacji do głosowania w Plebiscycie Miast oddano aż 168 tys. głosów. Natomiast w czasie trwania zabawy serwis www.SwiecSie.pl odnotował ponad 386 tys. wejść.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem “Świeć Się z ENERGĄ” jest Grupa ENERGA. Nagrodę w w Plebiscycie Miast w postaci energooszczędnego sprzętu AGD ufundowała spółka ENERGA Oświetlenie, a nagrody dla zwycięzców wojewódzkich sklep.energa.pl ? partner e-commers. Warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel ufundował Hotel SPA Dr Irena Eris we Wzgórzach Dylewskich.

Patronem plebiscytu “Świeć Się Galerio” jest Polska Rada Centrów Handlowych.

***

“Świeć się z ENERGĄ” to realizowany od 4 lat przez Grupę ENERGA konkurs, w którym wyróżnianie sąświąteczne iluminacje miejskie i prywatne. Zabawa wykorzystuje jednoczącą ludzi świąteczną atmosferę, wysiłek miast w ich upiększenie oraz umiłowania Polaków do dekorowania domów i celebracji świąt.

Zabawa składa się z plebiscytu miast oraz konkurs fotograficznego dla osób indywidualnych, a od 2012 roku wybierane są także najładniej oświetlone galerie handlowe. W dwuetapowym plebiscycie na najładniej świątecznie oświetlone miasta w Polsce internauci wybierają spośród ponad 130 miejscowości 16 – po jednej z każdego województwa. Z finałowej grupy wyłaniane jest najładniej udekorowane miasto, które obok tytułu, otrzymuje sprzęt AGD, do przekazania na wybrany przez siebie cel społeczny. Osoby głosujące w plebiscycie mają szansę na zdobycie cennych nagród rzeczowych. Natomiast w konkursie fotograficznym do walki o atrakcyjne nagrody stają zdjęcia świątecznie oświetlonych miast, choinek, domów, ogrodów i balkonów. Najładniejsze fotografie wybiera jury pod przewodnictwem Lidii Popiel. W plebiscycie galerii handlowych internauci wskazują najładniej udekorowane świątecznie centra handlowe, zaś jury konkursu fotograficznego wybiera zwycięzcę spośród zdjęć nadesłanych przez właścicieli i najemców obiektów.

A to już wiesz?  Halinka i Ferdek będą namawiać Waldka i Jolasię na wnuki

***

Grupa ENERGA jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję oraz obrót energią elektryczną. ENERGA dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa ENERGA jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z udziałem w rynku blisko 17 proc. ENERGA charakteryzuje się największym udziałem energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej spośród głównych grup energetycznych działających na polskim rynku. ?Zielona? energia powstaje w 46 elektrowniach wodnych, trzech farmach wiatrowych oraz w instalacjach spalających biomasę.

ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu ENERGA dla Ciebie, który obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród najmłodszych, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Fundacja ENERGA niesie ponadto pomoc osobom poszkodowanym przez los oraz czynnie wspiera organizacje charytatywne. Elementem programu ENERGA dla Ciebie jest projekt ENERGA Edukacja.

Źródło Świeć Się z ENERGĄ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy