Sprzęt grający

Słuchawki ASUS Strix z dźwiękiem 7.1

12 grudnia 2014 r.

Nowy model słuchawek ASUS Strix z dźwiękiem 7.1
W serii ASUS Strix pojawi się kolejny model słuchawek dla graczy ? tym razem z dźwiękiem 7.1 Surround. Dziesięć wbudowanych przetworników zapewnia realistyczne, przestrzenne brzmienie oraz precyzyjne pozycjonowanie. W zestawie znajduje się stacja audio podłączana do portu USB, która pełni funkcję wzmacniacza słuchawkowego, redukuje szumy otoczenia oraz posiada gotowe tryby dźwięku dostosowane do różnych typów gier. Wygląd headsetu nawiązuje do całej linii, a pomarańczowe elementy po zewnętrznej stronie nauszników są podświetlane.

Przestrzenny dźwięk
Konstrukcja nowych słuchawek wykorzystuje dziesięć (po pięć na każdą słuchawkę) dyskretnych przetworników wykonanych z magnesów neodymowych. To one odpowiadają za przestrzenny dźwięk 7.1, który oddaje jeszcze większy realizm gry.

Model Strix 7.1 posiada także tryb stereo, który jest szczególnie przydatny podczas słuchania muzyki i np. oglądania filmów z YouTube. Dyskretne przetworniki sprawiają, że dźwięk jest bardziej szczegółowy, niż ten, który otrzymujemy korzystając z innych dostępnych na rynku słuchawek stereofonicznych

Z zewnętrznym kontrolerem w prosty sposób zoptymalizujemy ustawienia do aktualnych potrzeb. Dzięki dedykowanej regulacji głośności każdego kanału, gracze mogą wybrać najlepszy dźwięk dla danej gry. Za pomocą stacji audio bez problemu będziemy przełączać pomiędzy wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym, a dźwiękiem stereo.

Funkcjonalna stacja audio USB
Stacja audio działa podobnie do kraty dźwiękowej USB i pozwala kontrolować dźwięk w grze. Do 90 proc. eliminuje szumy otoczenia. Oznacza to wyraźną komunikację w trakcie gry, bez rozpraszających dźwięków klawiatury, czy rozmów.

Słuchawki Strix 7.1 posiadają cztery profile dźwięku: FPS Gunfire, FPS Footsteps, Action RPG oraz Racing. Na przykład tryb FPS Footsteps uwydatnia odgłosy kroków w grach FPS, ułatwiając graczom zlokalizowanie przeciwników.

Oprócz dedykowanych przełączników, stacja audio Strix 7.1 posiada wyjście głośnika HDMI, umożliwiając podłączenie ulubionego głośnika stereofonicznego lub wielokanałowego za pomocą dołączonego adaptera HDMI-3,5mm

Stylowe efekty świetlne
Strix 7.1 otrzymały nowoczesny, podświetlany design. W nausznikach zostało umieszczone znane ze wszystkich model słuchawek Strix oko sowy, które świeci na pomarańczowo w trakcie, gdy sprzęt jest używany. Użytkownicy mają do wyboru światło statyczne, ciągłe lub delikatnie pulsujące.

Komfortowy, ergonomiczny design
Nowe słuchawki nie tylko dobrze wyglądają, ale są również wygodne i zapewniają komfort noszenia przez bardzo długi czas. Wyściełane zostały niezwykle miękką, pełnowymiarową, termoelastyczną pianką (130mm średnicy z najszerszym punkcie) i pokryte sztuczną skórą. Ważą niewiele i można je łatwo złożyć, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w bagażu podręcznym. Odczepiany mikrofon również znacznie ułatwia podróżowanie i przechowywanie zestawu.

Słuchawki Strix 7.1 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r.
Film promocyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=IVazZLmL7l4

KONTAKT PRASOWY
Monika Mendygrał
tel. 512 141 361
e-mail: [email protected]

Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy
Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska

SPECYFIKACJA 1
Słuchawki
Złącza USB (przez stację audio)
Wymiary przetwornika Przód: 40mm
Subwoofer 40mm
Środek: 30mm
Tył: 20mm
Bok: 20mm
Materiał przetwornika Magnes neodymowy
Impedancja 32 ohmy
Częstotliwości 20Hz?20kHz
Efekty świetlne Static/Breathing/Off
Mikrofon
Rodzaj Odczepialny
Zbieranie mikrofonu Jednokierunkowe
Częstotliwości 50Hz?16kHz
Czułość -40 ? 3dB
Stacja audio
ENC Ponad 90-procentowa redukcja szumów otoczenia
Funkcje Kontrola głośności ogólnej, kontrola głośności pojedynczych kanałów surround, kontrola głośności mikrofonu, wzmacniacz słuchawkowy, profile audio (FPS Gunfire, FPS Footsteps, Action/RPG, Racing), kontrola efektów świetlnych.

Specyfikacje, zawartość i produkty mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.

###
O firmie ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC?. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

O serii Strix
Nazwa nowej serii sprzętu dla graczy – Strix – pochodzi od greckiego i rzymskiego słowa oznaczającego sowę. Strix oznacza najlepszy słuch i najostrzejszy wzrok oraz umiejętność wczucia się w otoczenie, które pozwalają graczowi wykryć i zareagować na każdy najmniejszy ruch. Strix oznacza przetrwanie na krawędzi instynktu. Strix jest we krwi każdego gracza, jak również w naszej. W serii znajdują się: karty graficzne, słuchawki, mysz, klawiatura i podkładki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy