Przeboje Wiadomości branżowe

Serwis Allegro największą księgarnią internetową w Polsce

Sprzedaż książek na Allegro stale rośnie, a trwająca właśnie kampania serwisu pod hasłem “Allegro – ciekawsza strona książek”, zachęca kolejnych czytelników do odwiedzenia kategorii „Książki i Komiksy“ i znalezienia czegoś dla siebie. Średnia liczba wystawionych ofert w tej kategorii sięga aż 1,8 mln. Ta imponująca liczba stawia Allegro w wśród największych księgarni internetowych w Polsce.

Dane serwisu potwierdzają, że Allegro to największa księgarnia internetowa w Polsce ze średnią ilości wystawionych ofert na poziomie 1, 8 mln.  
Choć równie ciekawe są dane obrazujące gusta czytelnicze Polaków. Szczególnie popularne tytuły w pierwszym kwartale, to te na podstawie, których powstały filmy, a ich gorące premiery przypadały na pierwszy kwartał tego roku. Film „Dziewczyna z tatuażem” przyczynił się do powrotu „Trylogii Millennium” Stiega Larssona na listę bestsellerów Allegro. Podobnie stało się z książką „Igrzyska śmierci“ autorstwa Suzanne Collins. W ubiegłym roku za sprawą serialu emitowanego na kanale HBO bardzo popularne stały się książki z serii „Pieśń lodu i ognia”. Kolejny tom serii Martina „Taniec ze smokami” cz. 2 pojawił się w sprzedaży w lutym i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to obok „Igrzysk śmierci”, najchętniej kupowany tytuł w dziale Fantasy.

– Mimo nienajlepszych wyników czytelnictwa w Polsce sprzedaż książek na Allegro stale rośnie – komentuje Łukasz Nowak, dyrektor Działu Produktów Allegro. Co kilka sekund na Allegro sprzedaje się jedna książka, a to potwierdza, że jesteśmy największym antykwariatem i jednocześnie księgarnią z nowymi książkami – dodaje Nowak.

Dużą popularnością cieszy się również długo oczekiwane wznowienie książki Virgini C. Andrews „Kwiaty na poddaszu“. Był to jeden z najbardziej poszukiwany tytuł ostatnich lat i jeśli pojawił się na Allegro, osiągał stosunkowo wysokie ceny. Nadal najpopularniejszą w dziale Biografie i wspomnienia książką są „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsy. Co ciekawe popularne są też biografie znanych sportowców jak np.: Ronaldo, Messi czy Zlatan Ibrahimović.

Oprócz hitów i bestsellerów na Allegro można znaleźć również tytuły, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej. Pierwsze polskie wydanie „Władcy pierścieni“ Tolkiena czy gromadzona latami kolekcja książek „Star Wars“ to tylko nieliczne przykłady unikatowej oferty w tej kategorii.

Trwającą kampanię, „Allegro – ciekawsza strona książek“ można usłyszeć w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz zobaczyć w internecie. Kampania została przygotowana przez Dział Kreatywny Grupy Allegro.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy