Przeboje Wiadomości branżowe

Samsung wraz z Centrum Nauki Kopernik zaprasza na Piknik Naukowy

W dniu 12 maja br. odbędzie się największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę – 16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego jest „Energia”.

Piknik odbędzie się w parku Marszałka Rydza-Śmigłego w Warszawie. Organizatorem wydarzenia we współpracy z Polskim Radiem jest Centrum Nauki Kopernik. Partner strategiczny CNK, którym jest Samsung, poprzez swoją obecność na imprezie będzie starał się popularyzować wiedzę przy użyciu nietypowych i atrakcyjnych metod.

Podczas Pikniku Samsung będzie jednym z kilkuset wystawców i zaprezentuje doświadczenia naukowe, podczas których uczestniczy będą mogli poznać nieznane ciekawostki. Widzowie dowiedzą się np. czego nie należy wkładać do kuchenki mikrofalowej. Pokazane zostanie jak kilka sekund w mikrofalówce działa na druciany zmywak, płytę cd, jajko, żarówkę, mydło czy balonik z wodą. To unikalna szansa, aby przekonać się jak kuchenki mikrofalowe działają na te nietypowe przedmioty, absolutnie nie do zrealizowania w domowych warunkach.

Podczas Pikniku można będzie również zobaczyć niezwykłe efekty wywoływane przez kulę plazmową. Uczestnicy dowiedzą się jak kula działa na urządzenia elektroniczne oraz będą mieli okazję wziąć udział w wyścigu samochodów korzystających z własnoręcznie wyprodukowanej energii. Na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym będą jeździć małe pojazdy napędzane ręcznymi prądnicami.

Na uczestników czeka też wiele innych atrakcji, które dostarczą nie tylko sporej dawki wiedzy, ale także dobrej zabawy i pozytywnej energii. Osoby odwiedzające stoisko firmy Samsung będą mogły spróbować specjalnej niebieskiej waty cukrowej i krówek oraz otrzymać upominki w postaci magnesów na lodówkę.

Stoisko Samsung z numerem 27 będzie znajdowało się w alejce Sektora I, na lewo od sceny. Tak jak wszystkie piknikowe stoiska, będzie otwarte w godzinach 11:00-20:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich żądnych wiedzy!

Więcej informacji o wydarzeniu:

www.pikniknaukowy.pl/2012/   

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy