Przeboje Wiadomości branżowe

RYNEKISZTUKA.PL: Rynek sztuki wkracza w nowoczesność

Teaser

Portal Rynek i Sztuka uruchomił nową funkcjonalność, która stanowi wsparcie dla kolekcjonerów, artystów indywidualnych oraz galerii sztuki – Katalog Rynku i Sztuki.

Katalog Rynku i Sztuki (http://rynekisztuka.pl/katalog/) to niezależna przestrzeń ekspozycji dzieł sztuk plastycznych, fotografii artystycznej, rzemiosła i zabytkowych przedmiotów sztuki dawnej. Idea Katalogu opiera się na stworzeniu przyjaznego środowiska obcowania ze sztuką ambitną, które w możliwie kompleksowy sposób dostarczałoby wiedzy na temat możliwości inwestycyjnych lokalnego i międzynarodowego rynku obrotu dziełami sztuki.

Katalog Rynku i Sztuki (http://rynekisztuka.pl/katalog/) zaprojektowany został pod kątem zapewnienia wszechstronnego wsparcia dla doświadczonych i przyszłych kolekcjonerów sztuki, oraz artystów indywidualnych i galerii sztuki. Poza wolnym dostępem do zasobów, integracją z sieciami społecznościowymi, oraz wygodnym przeglądaniem z poziomu urządzeń mobilnych, Katalog oferuje także ciągłe wsparcie merytoryczne. Moderacja treści i ciągła jej aktualizacja pozwala na tworzenie rzeczywistej mapy osób i instytucji, prowadzących działalność artystyczną.

Za projekt odpowiedzialny jest zespół portalu Rynekisztuka.pl – największe obecnie wydawnictwo internetowe poświęcone w całości rynkowi sztuki. Zdaniem twórców nowe narzędzie wprowadza polskiego sympatyka sztuki w erę nowoczesności: ?rosnący udział Internetu w wymianie informacji daje nie tylko możliwość integracji wielu ? zdawać by się mogło odległych ? dziedzin życia artystycznego, ale i niesamowite szanse prezentacji, wymiany informacji i rozwoju?. Na tym jednak nie kończy się rola Katalogu. Rozmowa z redaktor naczelną portalu, Anna Niemczycką-Gottfried, potwierdza gotowość do angażowania osobowości, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na aktywną obecność w Internecie: ?Problem pierwszego rzędu jest brak spójnego systemu informacji i promocji, który służyłby konsolidacji lokalnej i międzynarodowej myśli artystycznej (?). Katalog Rynku i Sztuki w swych założeniach ma być otwartym narzędziem służącym pomnażaniu korzyści płynących z obcowania ze sztuką wysokoartystyczną, oraz ograniczeniu kosztów związanych z prowadzeniem regularnych działań komunikacyjnych przez instytucje kultury i artystów indywidualnych.?

Katalog dostępny jest pod adresem: http://rynekisztuka.pl/katalog/.

< 236667" >

Źródło Media&Work. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts