Przeboje Wiadomości branżowe

RUCH S.A. nowym właścicielem NetPress Digital

NetPress Digital to lider na rynku sprzedaży ebooków, audiobooków i e-prasy. Spółka głównie działa przez swoją księgarnię internetową Nexto, która jest jednym z największych sklepów na rynku e-książek. Rozwój spółki nie uszedł uwadze większym firmom, co spowodowało, że Netpress Digital zostało przejęte przez kolportera prasy papierowej, spółkę RUCH S.A. . 

Fuzja Nexto z RUCH-em jest z naszej perspektywy znakomitą wiadomością. – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital – Dzięki tej inwestycji nasza spółka będzie mogła rozwijać się wspólnie z jedną z największych firm na polskim rynku i będzie bardziej konkurencyjna dla innych sklepów z branży. Ta współpraca pozwoli nam stać się bardziej stabilnym podmiotem, a także korzystać z większego zakresu kanałów dystrybucyjnych i promocyjnych.

Założony w 1918 roku RUCH S.A. obecnie jest jednym z największych kolporterów prasy w Polsce z blisko 40% udziałem w rynku. Spółka dostarcza prasę do ponad 22.000 punktów, a pod logo RUCHu działa 6.000 punktów sprzedaży detalicznej. Dziennie obsługuje blisko 8 milionów klientów detalicznych. Nabywając udziały w NetPressie RUCH rozszerzy swoja działalność o dystrybucję e-prasy,  e-booków i audiobooków.

Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce. Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. RUCH ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez Internet. – powiedział Paweł Szymański, Prezes RUCH S.A.

Z dniem dzisiejszym RUCH S.A. staje się większościowym udziałowcem NetPressu. Na mocy umowy nabywa pakiet 80% udziałów, a pozostałe 20% pozostaje w rękach założyciela spółki. Oznacza to, że NetPress żegna się z dotychczasowym inwestorem, Grupą MCI Management S.A. .

Sylwester Janik, członek zarządu MCI Management SA i zarządzający funduszem MCI.TechVentures, w którego portfelu znajdował się NetPress powiedział: NetPress jest przykładem spółki, która z sukcesem zbudowała swoją pozycję w nowym segmencie dystrybucji audio-książek oraz książek i prasy elektronicznej. W czasie naszego zaangażowania, spółka znacząco rozwinęła platformę dystrybucji online, wprowadziła sprzedaż w kanale mobilnym i rozpoczęła dystrybucję e-czytników, zawsze z sukcesem współpracując z liderami rynku online i mobile w Polsce.  Jesteśmy przekonani, że Zarząd spółki wykorzysta potencjał dalszego rozwoju w ramach Ruch SA dzięki komplementarności oferty NetPress i bazy klientów Ruch SA.


 

O Nexto.pl

Nexto.pl jest w Polsce liderem w zakresie sprzedaży książek i prasy w wersji elektronicznej. Każdy z produktów znajdujących się na Nexto.pl można nabyć taniej, bezpiecznie, w najnowocześniejszej dostępnej technologii oraz szybciej za pomocą błyskawicznych zakupów “1 kliknięciem”.

 

Sklep Nexto.pl został wyróżniony miejscem w pierwszej dziesiątce najlepszych sklepów internetowych w Polsce w 2010 i 2011 roku w rankingu portalu Money.pl w kategorii “Kultura i rozrywka”.

Nexto.pl dostarcza technologię oraz e-publikacje dla jednej z największych sieci komórkowych w Polsce – Plus. Firma współpracuje obecnie z ponad 120 wydawnictwami z Polski i zagranicy. Partnerami są również Wirtualna Polska, Samsung, ASUS. Głównym inwestorem jest fundusz inwestycyjny MCI Management. NetPress Digital, spółka zarządzająca sklepem Nexto.pl, znalazła się także w gronie najlepszych firm technologicznych w Europie w ramach konkursu RED HERRING 100.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy