Film Wiadomości

Różyczka zwycięzcą festiwalu filmowego w Gdyni

“Różyczka” Jana Kidawy – Błońskiego, której koproducentem jest Telekomunikacja Polska, otrzymała Złote Lwy – główną nagrodę 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Magdalenę Boczarską nagrodzono za główną rolę kobiecą w tym filmie. Werdykt jury przypieczętowała publiczność pięciominutowymi brawami, zapewniając ?Różyczce” Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego na festiwalu filmu. Wkrótce film ponownie będzie można obejrzeć w kinach.

– ?Różyczka” Jana Kidawy – Błońskiego to kolejna nagradzana przez znawców filmu koprodukcja TP. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. Utwierdza nas w przekonaniu, że polska kinematografia zyskuje dzięki zaangażowaniu naszej firmy, i że mamy ?szczęśliwą rękę” w wyborze filmów, które decydujemy się wesprzeć – powiedział Dominique Lesage, dyrektor Pionu Kontentu Grupy TP. Telekomunikacja Polska działa na rynku produkcji filmowych od kilku lat – jest koproducentem 12 filmów fabularnych i 1 dokumentu, co czyni ją jednym z najważniejszych partnerów polskiej kinematografii.

Jury festiwalu filmowego w Gdyni nagrodziło również Wiesława Znyka i Joannę Napieralską za dźwięk w filmie ?Różyczka”. Z kolei Paweł Mykietyn otrzymał nagrodę za muzykę do filmu ?Trick”, który również powstał w koprodukcji z Telekomunikacją Polską.

Więcej informacji o filmie Różyczka oraz relację z 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni można obejrzeć na stronie www.orangefilm.pl

http://biuroprasowe.tp.pl/pr/162812/rozyczka-zwyciezca-festiwalu-filmowego-w-gdyni

0 0 vote
Article Rating

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
moloko.pl
9 lat temu

Gratulacje!