Wiadomości branżowe

Premiera aplikacji ?Pamięć Miasta?

Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z PZU przygotowało nową aplikację na smartfony. ?Pamięć Miasta? to zbiór ponad 300 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, zawierających krótkie opisy historyczne oraz zdjęcia. Aplikacja została ponadto wzbogacona o 30 punktów z audiodeskrypcją, przeczytaną przez Sonię Bohosiewicz. Wszystkie miejsca zaznaczone są na mapie. Niektóre punkty dodatkowo zilustrowane zostały archiwalnymi zdjęciami z Fototeki Muzeum Powstania Warszawskiego, przedstawiającymi to samo miejsce w 1944 roku.

?Pamięć Miasta? stanowi próbę ocalenia od zapomnienia pomników walczącej Warszawy i możliwość edukowania przy użyciu nowoczesnych narzędzi. – To aplikacja dedykowana wszystkim, którzy mimo codziennego zabiegania chcą poznać historię miejsc – kamiennych pomników, czy tablic ? które upamiętniają Powstańców Warszawskich oraz mieszkańców stolicy. Chcemy przy użyciu nowoczesnych form edukować i zachęcać do poznawania historii miasta, w którym żyjemy ? mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Aplikacja została przygotowana z myślą o turystach, ale również tych, którzy przy użyciu smartfona chcieliby dowiedzieć się, gdzie toczyły się walki i w jaki sposób zostały upamiętnione.

Patronat nad aplikacją ?Pamięć Miasta? objęła Grupa PZU ? mecenas 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Od lat angażujemy się w działania na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego. Również pamięć o Powstaniu Warszawskim jest dla nas niezmiernie ważna. To dlatego realizujemy z Muzeum Powstania Warszawskiego tak wiele projektów. Aplikacja idealnie łączy ważny dla nas obszar zaangażowania społecznego z edukacją i interaktywną formą, adresowaną również do młodych ludzi. Wierzę, że aplikacja będzie cieszyć się dużą popularnością – mówi Michał Witkowski, rzecznik prasowy PZU.

Aplikacja ?Pamięć Miasta? powstała w technologii Adobe Integrated Runtime (AIR), działającej na takie systemy jak: Windows, Mac OS, Android czy iOS. Dzięki wykorzystaniu technologii AIR aplikacja jest szeroko dostępna i działa na większość smartfonów z systemem Android oraz iOS ? 76% dostępnych na naszym rynku.

– Chcieliśmy przede wszystkim oddać klimat tamtego czasu, odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy, pokazać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Tylko w taki sposób możliwe jest dotarcie do głównej grupy docelowej, jaką jest młodzież. Ma im opowiedzieć historię Powstania we wszystkich aspektach i przekazać jego sens ? mówi Arek Szulczyński, creative director z agencji interaktywnej K2, która przygotowała aplikację.

Aplikacja ?Pamięć Miasta? została opublikowana w dwóch wersjach językowych ? polskiej i angielskiej, które można znaleźć w oficjalnych kanałach dystrybucji tj. Google Play oraz AppStore. Angielska wersja dostępna jest pod nazwą ?Warsaw Uprising Remembered?.

Aplikacja zawiera 324 miejsca Pamięci Powstania Warszawskiego. Prosimy wszystkich użytkowników o przesyłanie na adres e-mail: [email protected] wszelkich uwag, a szczególnie miejsc pamięci, które nie zostały ujęte w aplikacji ?Pamięć Miasta?. Informacja powinna zawierać zdjęcie wraz z dokładnym adresem, gdzie znajduje się dane miejsce.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts