Wiadomości branżowe

Poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego dla małych pacjentów ?Sport to zdrowie?

Mali pacjenci z 57 szpitali z całej Polski przygotowali prace na  VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych, zorganizowany przez spółkę Magellan. Tegoroczny temat: "Sport to zdrowie” inspirował do stworzenia rysunków promujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Udział w konkursie to dla chorych dzieci możliwość zapomnienia choć

Mali pacjenci z 57 szpitali z całej Polski przygotowali prace na  VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych, zorganizowany przez spółkę Magellan. Tegoroczny temat: “Sport to zdrowie? inspirował do stworzenia rysunków promujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Udział w konkursie to dla chorych dzieci możliwość zapomnienia choć na chwilę o trwającym leczeniu, a także szansa na zdobycie nagród dla oddziałów dziecięcych.

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie plastycznym zajął Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Zabrzu. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę o wartości 3.000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie szkoły lub świetlicy przyszpitalnej.

Drugie miejsce i nagrodę o wartości 2.000 zł w postaci materiałów i pomocy edukacyjnych ułatwiających organizację czasu małym pacjentom otrzymało Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

W konkursie przyznana została również ?Nagroda Publiczności? o wartości 2.000 zł, o której zdecydowali internauci głosujący na fanpage konkursu na portalu Facebook. Tegorocznym laureatem tej szczególnej nagrody został Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie.

Dwa konkursowe wyróżnienia zostały przyznane pracom przygotowanym przez małych pacjentów ze Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile oraz SP ZOZ im. dr K. Hołogi w Nowym Tomyślu.

Upominki otrzymają również mali pacjenci, którzy pracowali nad przygotowaniem nagrodzonych prac.

Wszystkie konkursowe prace można oglądać na www.facebook.com/nazdrowieusmiech

Konkurs plastyczny ?Sport to zdrowie? przeprowadzony został w ramach programu ?Na Zdrowie ? Uśmiech?, prowadzonego przez Spółkę Magellan i mającego na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach oraz łagodzenie stresu związanego z procesem leczenia. Wybrane prace małych pacjentów zostaną przekazane na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także ozdobią karty kalendarza na 2015 rok.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  ENERGA wspiera wybitnych Polaków

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy