Wiadomości branżowe

Polish Independent Music Compilation – czyli nowa jakość na polskiej scenie muzycznej

Teaser

Już 15 grudnia 2013r. podczas targów Music Bazaar w Warszawie przewidziana jest premiera płyty ?Polish Independent Music Compilation vol. 1?. Projekt, który zrodził się w głowie Darka Kalbarczyka z zespołu V8, dojrzewał przez kilka miesięcy aby ostatecznie przyjąć formę oddolnej inicjatywy muzycznej mającej na celu promocję polskiej muzyki niezależnej. NuPlays jest oficjalnym partnerem tej inicjatywy i dystrybutorem krążka w formie cyfrowej.

Na podstawie ponad setki zgłoszeń wybrano 17 zespołów prezentujących różne style muzyczne – począwszy od rocka, poprzez punk aż do metalu. Kapituła składająca się z ludzi zaangażowanych w realizację i promocję projektu dokonując wyboru kierowała się dwoma kryteriami: jakością nadesłanego materiału oraz dotychczasowymi działaniami muzyków związanych z promocją swojej twórczości.

Jak wspomniał Darek Kalbarczyk podczas wywiadu w Radiu Bemowo FM: ?(?) zależało nam na zespołach, które są zaangażowane w stu procentach w to co robią, które inwestują w siebie i ciężko pracują promując swoją twórczość?. Między innymi dlatego wydawnictwo jest finansowane nie tylko ze środków pozyskanych od sponsorów ale również przez same zespoły.

Jakie instytucje są zaangażowane w realizację projektu? Wydawcą został A&K Production House czyli Kostek Andriejew, który zajął się kwestiami formalnymi (umowami z zespołami, umowami z dystrybutorami, formalnościami związanymi z prawami autorskimi). Jeśli mowa o dystrybucji, jej cyfrową wersją zajmą się: Muzodajnia.pl, NuPlays Polska oraz Live Nation Store natomiast medialną promocją między innymi: Radio Bemowo FM, Fabryka Zespołów, Top Guitar, Death Magnetic.pl a także Klub Progresja oraz targi Music Baazar, które odbędą się 15 grudnia 2013r. w warszawskiej Stodole. Na targach po raz pierwszy będzie można nabyć płytę CD. Dzięki Fonografice wydawnictwo będzie dostępne jeszcze przed świętami w sklepach Empik, Saturn oraz Media Markt.

Jeszcze przed oficjalną premierą płyty ruszy kampania radiowa według następującego rozkładu jazdy:

  • 12/13 grudnia – prezentacja PIMC w Programie 1 Polskiego Radia w ramach audycji Krzysztofa Nieporęckiego ?Wschodni Front?
  • 13 grudnia o godzinie 14:00 w Radiu Bemowo FM Radosław ?Szadek? Szatkowski w ramach audycji ?Szadek południową porą? dokona prezentacji zespołów uczestniczących w PIMC
  • 15 grudnia od 23:00 o projekcie PIMC w Antyradiu w programie ?Rzeźnia? będzie mówił Anzelmo!

Najlepsze zespoły składanki będą miały przyjemność reprezentować polską scenę niezależną w przyszłorocznej edycji festiwalu Woodstock Ukraina? a to dopiero początek działań promocyjnych!

Więcej informacji o projekcie na: https://www.facebook.com/PolishIndependentMusicCompilation

Więcej informacji o NuPlays na: http://media.nuplays.pl/

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #atmosfer   #enie   #jest   #ndash   #nie   #oacute   #rdquo   #rio jorge   #sebastiana   #Skyway   #tegorocznej