Przeboje Wiadomości branżowe

Polak w ścisłej czołówce finału World Cyber Games 2012 w Chinach

W pierwszym dniu światowego finału World Cyber Games 2012 najwięcej powodów do radości miał najlepszy polski zawodnik Bartosz ?Bartas? Tritt, który w Chinach rywalizuje z najlepszymi graczami na świecie w grze FIFA 2012. W czwartek (29. listopada) zajął w swojej grupie na pierwsze miejsce i tym samym awansował do fazy playoff. Po drodze popularny Bartas pokonał Amerykanina (2-0) oraz Chilijczyka (1-0). Musiał uznać przewagę jedynie reprezentanta z Wielkiej Brytanii, z którym przegrał 0-1. Faza playoff rozpocznie się w najbliższą sobotę tj. 1 grudnia.

World Cyber Games – jedne z największych e-sportowych zawodów na świecie odbywają się od 29 listopada do 3 grudnia br. w chińskim mieście Kunshan. W finale weźmie udział 500 graczy z 40 krajów, a rozgrywki będzie śledzić ponad 9,5 miliona widzów. Polacy rywalizują z czołówką profesjonalnych graczy z całego świata w 4 oficjalnych grach WCG 2012: FIFA 2012, StarCraft II, Warcraft III oraz World of Tanks.

Wszyscy zawodnicy przygotowania do turnieju rozpoczęli tuż po polskich eliminacjach, które 6 października odbyły się w Warszawie.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG jest prowadzone przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku.

Similar Posts