Wiadomości branżowe

Piosenka to nie tylko dźwięki i pasujące do nich słowa

Muzyka stanowi ważny element naszego życia. Chętnie słuchamy jej w radiu czy na komputerze, ale i sami lubimy podśpiewywać. Artystom zwykle nie chodzi jednak o to, żeby ich utwory jedynie ładnie brzmiały w naszych uszach ? muzyka służy także czemuś innemu, może nawet ważniejszemu.

?Muzyka jest jak karta w aparacie, która zapisuje obrazy ? to taka pamięć służąca utrwalaniu emocji, wspomnień. Magia muzyki polega na tym, że jest w stanie wzbudzić w człowieku odczucia, które dawno zastygły i po wysłuchaniu płyty wracają z powrotem? ? mówi serwisowi infoWire.pl Dariusz ?VanChesco? Wancerz, klawiszowiec zespołu Carrion.

Co ważne, artyści za pomocą swoich tekstów mogą poruszać istotne problemy oraz zwracać uwagę na kwestie, które są ich zdaniem ważne ? w ten sposób wpływają na odbiorców i kształtują ich światopogląd oraz postawy. ?Muzyków bolą różne rzeczy: sprawy społeczne, międzyludzkie, miłość, zdrada, nienawiść, wojna, pokój? ? wyjaśnia Jakub Koźba, wokalista Power of Trinity.

Tym, za pomocą czego najłatwiej wyrazić swoje zdanie na dany temat albo przekazać określone wartości, jest w utworze muzycznym oczywiście tekst. Zdaniem wokalisty zespołu Carrion Kamila ?Hansa? Pietruszewskiego ?dobór słów w piosence jest wisienką na torcie: nadaje utworowi całą warstwę emocjonalną, opowiada o czymś, sprawia, że utwór ma dopowiedzianą historię?. Warto o tym pamiętać i nie wybierać tylko takiej muzyki, przy której wyłącznie się dobrze skacze.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy