Przeboje Wiadomości branżowe

Otwarte Wtorki z NuPlays ? zmagania kolejnych zespołów 22 stycznia

We wtorek, 22 stycznia, w warszawskiej Progresji odbędzie się drugi koncert młodych zespołów w ramach konkursu Otwarte Wtorki z NuPlays. Tym razem na scenie pojawią się: VernissagE, Sound Park oraz Natalia i Papierosy.Za nami pierwszy koncert

We wtorek, 22 stycznia, w warszawskiej Progresji odbędzie się drugi koncert młodych zespołów w ramach konkursu Otwarte Wtorki z NuPlays. Tym razem na scenie pojawią się: VernissagE, Sound Park oraz Natalia i Papierosy.

Za nami pierwszy koncert konkursowy z cyklu ?Otwarte Wtorki z NuPlays?. Do dalszego etapu przeszły zespoły Echo i Dead Lantern.W najbliższy wtorek, 22 stycznia, na deskach Klubu Progresja zmagać się będą kolejne zespoły: VernissagE, Sound Park oraz Natalia i Papierosy.

VernissagE to zespół z Pabianic, który swoją muzykę określa jako hard rock, rock’n’roll, pop rock z lekką nutką progresji, a wszystko utrzymane nieco w klimacie lat ?70 i ?80. Muzycy starają się wypracować swój własny styl, stawiają na melodyjność utworów, przekaz, wzbudzanie emocji, skłanianie do przemyśleń, jednocześnie starając się zachować przy tym wysoki poziom techniczny i artystyczny. LINK

Zespół Sound Park to instrumentalne granie. Tworzy go trzech muzyków (gitara, bas, perkusja), którzy wspólne komponowanie rozpoczęli pod koniec 2011 roku.Muzyka zespołu cały czas ewoluuje, obecnie panowie mają na swoim koncie ponad 10 własnych utworów, a każda próba przynosi kolejne pomysły. LINK

Natalia i Papierosy ? pod taką nazwą skrywa się ?zespół, któremu muzyka płynie prosto z serca?. Tworzy go trzech muzyków, którzy swoją twórczość określają jako rock w harmonii bluesowej. Podkreślają, że z ich kawałków bije szczerość, której w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie za mało, a wyróżnia ich oryginalne brzmienie, które bardzo ciężko zaszufladkować. W każdy nowy utwór wkładają całą duszę, a teksty zawsze zawierają choć kroplę ich doświadczenia i poglądów, które czasem są ukryte między wierszami. LINK

Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays?, to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą. Im więcej znajomych i fanów zespołu przyjdzie na koncert, tym większa szansa na wygraną nagrody publiczności! Reakcja fanów pod sceną będzie również brana pod uwagę przy ocenie jury.

A to już wiesz?  Wystawa 1:1 - kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING w Sopocie

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays?, serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Więcej informacji o konkursie ?Otwarte Wtorki z NuPlays? znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.

Bilety: 7 zł, dostępne przed koncertem w kasie Klubu Progresja.

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa, godz. 19:00.           

www.progresja.com

Akcji patronuje portal Legalna Kultura.

***

O NuPlays

NuPlays to platforma do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości: z jednej strony doświadczania i kolekcjonowania muzyki, a z drugiej ? tworzenia ekscytujących ofert. Po pierwsze, artyści mogą błyskawicznie tworzyć pakiety cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów: na przykład t-shirtów, aplikacji czy biletów. Po drugie, za każdy zakup operator platformy ? NuPlays SA ? nalicza punkty wymienialne na nagrody: sprzęt muzyczny, bilety na koncerty, wydawnictwa itd. Po trzecie, artyści w porozumieniu z NuPlays mogą obdarować swoich fanów Superofertami: spotkaniem w realu lub przez internet, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage itd.

W ten sposób muzyka oferowana w NuPlays różni się od tego, co fani mogą kupić w innych sklepach. Dzięki NuPlays artyści mogą być jeszcze bliżej swoich fanów, a odbiorcy muzyki ? doświadczać przyjemności dziś już nieco zapomnianej, którą można porównać z dawnym poszukiwaniem i nabywaniem winylowych płyt.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy