Wiadomości branżowe

Otwarte Wtorki z NuPlays ? eliminacje już za nami

Teaser

26 lutego br. zakończył się pierwszy etap konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays?. Podczas 8 koncertów wystąpiło 30 zespołów. Do ćwierćfinałów, które rozpoczną się 9 marca, przeszło 16 składów.

Przez eliminacje przebrnęły następujące zespoły: Alkozioło, Blank Space, Dead Lantern, Echo, I.O.Project, Limit Dźwięku, Mahikan, Mimo Woli, Mind Asylum, Mojra, Molecular, Muhu Island, Natalia i Papierosy, Sound Park, Ściana Wschodnia oraz V8

Połowa z nich wybrana została przez jury, druga natomiast przeskoczyła do kolejnego etapu dzięki głosom publiczności.

Dalsze zmagania młodych muzyków to 4 koncerty ćwierćfinałowe. Zasady awansu do półfinałów są takie same, jak w czasie eliminacji ? zwycięzców wybiera jury oraz publiczność. Nagrodą główną dla najlepszego zespołu ?Otwartych Wtorków z NuPlays? jest sesja nagraniowa w Studiu Progresja.

 Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays?, to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą. Im więcej znajomych i fanów zespołu przyjdzie na koncert, tym większa szansa na wygraną nagrody publiczności! Reakcja fanów pod sceną będzie również brana pod uwagę przy ocenie jury.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays?, serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Więcej informacji o konkursie ?Otwarte Wtorki z NuPlays? znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.

Akcji patronuje portal Legalna Kultura.

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

 

 

 

 

< 235685" >

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy