Wiadomości branżowe

?Otwarte Wtorki z NuPlays? ? 17 maja poznamy zwycięzców

Teaser

We wtorek, 23 kwietnia br., w warszawskiej Progresji odbył się II półfinał ?Otwartych Wtorków z NuPlays”. Zagrały kolejne 4 zespoły, które walczyły o przejście do wielkiego finału. Jury wybrało I.O.Project, natomiast publiczność zagłosowała na Muhu Island. Koncert finałowy już 17 maja! Za wkrótce ruszy głosowanie na Dzika Kartę, czyli drugą szansę dla zespołów, które do tej pory odpadły z konkursu.  

I.O.Project, Mind Asylum, Muhu Island i V8 ? te cztery zespoły przeszły do finału ?Otwartych Wtorków z NuPlays?. 17 maja walczyć będą w finale o nagrodę główną ? profesjonalną sesję nagraniową w Studiu Progresja oraz o nagrodę publiczności, którą jest możliwość zagrania na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Zespoły, które brały udział w konkursie i nie dostały się do finału, będą miały jeszcze jedną szansę. Już wkrótce, na stronie NuPlays, głosować będzie można na Dziką Kartę. Zasady są proste: na stronie pojawi się lista utworów do pobrania wszystkich zespołów, które walczyć będą o Dziką Kartę. Oddanie głosu odbywa się poprzez download utworu danej grupy. Zespół, którego utwór uzyska największą liczbę pobrań ? wygrywa Dzika Kartę i wchodzi do finału. Głosowanie potrwa do 9 maja br.

I.O.Project powstał z inicjatywy sióstr Igi i Oleny Szczepaniak. Zespół działa od 2012 roku. Na swoim koncie ma już pierwsze demo. Muzyka grupy oscyluje między gatunkami takimi jak pop, rock, funky, czy jazz. Autorką tekstów i muzyki jest wokalistka i skrzypaczka zespołu Olena. Skład uzupełniają wiolonczelistka Iga, pianista Kamil, perkusista Konrad i basista Andrzej.

Muhu Island istnieje od czerwca 2012 roku. Tworzy go czterech muzyków (gitara, wokal, bass i perkusja), którzy wcześniej grali w innych warszawskich bandach. Panowie na scenie prezentują wyłącznie własne kompozycje z gatunku alternatywnego, progresywnego rocka. Nie boją się uderzyć w proste formy, jak i pokręcone muzyczne pejzaże. W planach zespołu jest wzbogacenie kompozycji o elementy elektroniki.

Mind Asylum to zespół grający muzykę będącą mieszanką thrash i death metalu. Obecny skład, który tworzy czterech muzyków, ma na swoim koncie już pierwsze demo i kilka koncertów. 

V8 to warszawski zespół, który swoją muzykę określa jako ?kalifornijski punk rock?. Tworzy go trzech muzyków, których połączyła wspólna pasja do energetycznego grania. Na swoim koncie mają już pierwszy materiał, nagrany na tzw. “100” aby ? jak mówią ? ?odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków oraz oddać hołd kapelom, które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność.?

W załączonych materiałach znaleźć można pliki MP3 z przykładowymi utworami zespołów, które zagrają w finale.

Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays? to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays? serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Więcej informacji o konkursie ?Otwarte Wtorki z NuPlays? znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.

Akcji patronuje Legalna Kultura.

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

< 240241" >

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy