Wiadomości branżowe

Ostatni dzwonek na zgłoszenia w konkursie Rumaki 2013

Teaser

Dla młodych, dla wybitnych, dla odważnych ? organizatorzy konkursu ?Rumaki 2013? czekają na ostatnie zgłoszenia tylko do piątku, 31 stycznia br. Laureaci ? młodzi naukowcy, artyści i sportowcy z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymają istotne wsparcie w rozwoju kariery.

Co łączy utalentowanego pianistę Michała Szymanowskiego, czwartego tyczkarza świata Łukasza Michalskiego oraz wybitnego specjalistę etyki maszyn Radosława Komudę? Wszyscy są laureatami zeszłorocznej edycji konkursu “Rumaki”. Uzyskane w wyniku rywalizacji nagrody przeznaczyli na zakup narzędzi niezbędnych w ich pracy twórczej, naukowej czy treningach, zaś zdobyte uznanie dodatkowo przyspieszyło rozwój ich karier.

Konkurs ?Rumaki? ma na celu uhonorowanie i nagrodzenie młodych mieszkańców i studentów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w jednej z trzech kategorii: nauce, kulturze lub sporcie. Już za kilka dni kandydatury ?Rumaków 2013? ? najlepszych młodych naukowców, artystów oraz sportowców z Kujaw ? trafią pod obrady jury. Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia br. (informacje na stronie rumaki.makrum.pl)

Organizatorami ?Rumaków 2013? są Grupa Kapitałowa MAKRUM oraz TVP Bydgoszcz, zaś partnerem ? międzynarodowa firma programistyczna Mobica. Skąd się bierze zainteresowanie biznesu zdolną młodzieżą?

?Polski nie stać nas na marnowanie talentów? – mówi Jacek Stężowski, dyrektor bydgoskiego oddziału Mobica ? ?dlatego za swój obowiązek uważamy wspieranie młodych wybitnych mieszkańców regionu. Jesteśmy partnerem tej inicjatywy od 2012 roku i czujemy z tego powodu dumę.? 

*                *               *

O firmie Mobica ? partnerze ?Rumaków?

Mobica Limited Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim, od ponad 7 lat funkcjonującą na rynku polskim z oddziałami w Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie i Szczecinie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola,  Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Więcej informacji o firmie: www.mobica.com

Źródło MOBICA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #atwo   #bdquo   #bieta   #Heleny Pa   #jarosik   #Jolasi   #Kiepski   #Kiepskich   #ndash   #nie   #onk