Przeboje Wiadomości branżowe

Orange partnerem Balu w Operze

Na dwa dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, 6 czerwca 2012 roku, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się Bal w Operze - gala operowo-baletowa z udziałem światowej sławy artystów. Partnerem

Na dwa dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™, 6 czerwca 2012 roku, w Teatrze Wielkim w Warszawie odbędzie się Bal w Operze – gala operowo-baletowa z udziałem światowej sławy artystów. Partnerem projektu jest Orange. 

„Bal w Operze, który odbędzie się w przededniu rozpoczęcia w Warszawie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, łączy w sobie dwa ważne pola zaangażowania Orange, jakimi są kultura i sport. To znakomita okazja, by połączyć inaugurację nowej tradycji kulturalnej ze świętowaniem historycznego dla Polski wydarzenia sportowego. Bardzo się cieszę, że marka Orange będzie obecna na tych wyjątkowych wydarzeniach, które  – jestem o tym przekonany – zwrócą oczy Europy na nasz kraj” – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Organizatorami Balu w Operze są Teatr Wielki – Opera Narodowa wraz z Profesorem Hansem – Joachimem Freyem – dyrektorem artystycznym Semper Opera Ball w Dreźnie. Tym niecodziennym projektem organizatorzy pragną pokazać różnorodność świata muzyki operowej i zaoferować nowy rodzaj rozrywki na najwyższym poziomie.  

Koncepcja balu i jego program zostały oparte na doświadczeniach balu w Operze Drezdeńskiej, nawiązują także do tradycji zabaw jakie organizowano w Teatrze Wielkim w XIX wieku i na początku XX. Podczas półtoragodzinnej gali operowo-baletowej światowej sławy artyści – niemiecka śpiewaczka Diana Damrau (sopran koloraturowy) i pochodzący z Malty tenor Joseph Calleja, wspierani przez Chór i Orkiestrę Opery Narodowej, wykonają arcydzieła klasyki operowej.

Scenografię przestrzeni recepcyjnych, sceny  oraz Sali Stanisława Moniuszki wykreuje znakomita polska scenografka – Izabela Chełkowska.

„Bal w Operze jest nową propozycją na kulturalnej mapie Polski. Jesteśmy dumni, że to właśnie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej będzie miał miejsce. To nie tylko nawiązanie do przebogatej tradycji bali i zabaw odbywających się w tym gmachu, w XIX wieku i początku XX. To zarazem doskonała okazja by zaprezentować gościom, polskim jak i zagranicznym, światowy poziom naszych zespołów artystycznych – Polskiego Baletu Narodowego, Chóru i Orkiestry Opery Narodowej” – stwierdza Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Naczelny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

A to już wiesz?  „Pierwsza miłość" – Melka, która oznacza kłopoty

„Warszawa stwarza wspaniałe warunki – przepiękny Teatr Wielki i  znakomici artyści – to wszystko, czego trzeba. Chciałbym przy tej okazji podziękować Teatrowi Wielkiemu – Operze Narodowej i Waldemarowi Dąbrowskiemu za współpracę. Nie możemy się doczekać efektów – chwili, kiedy przywitamy pierwszych gości i będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym wieczorze 6 czerwca” – mówi dyrektor artystyczny i zarządzający firmy organizującej bal Opera Ball Warszawa, sp. Z o.o., prof. Hans – Joachim Frey. Jako Prezydent Semper Opera Ball w Dreźnie, profesor Frey posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu wieczorów operowych na najwyższym poziomie. „Semper Opera Ball w Dreźnie jest przez nas organizowany od sześciu lat z dużym sukcesem. Należy obecnie do najważniejszych wydarzeń kulturalnych i towarzyskich Niemiec. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie i stworzyć w Warszawie nową tradycję corocznych Bali w Operze” – dodaje profesor Frey.

Na stronie organizatora www.balwoperze.com osoby zainteresowane już teraz mogą zapoznać się z informacjami na temat wieczoru, z ofertą biletów i dokonać rezerwacji.

 


Teatr Wielki – Opera Narodowa

Monika Deptuła

[email protected]

Opera Ball Warszawa Sp. Z o.o

Kai Meesters

Rzecznik prasowy Opera Ball Warszawa

Email: [email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy