Wiadomości branżowe

NOSPR zagra Wagnera

W piątek, 14 czerwca o godz. 19.30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi podczas ostatniego w tym sezonie koncertu abonamentowego. Wieczór poświęcony będzie 200. rocznicy urodzin Richarda Wagnera.W programie koncertu znajdzie się I akt Walkirii Richarda Wagnera – II części gigantycznej tetralogii Pierścień Nibelunga, w której kompozytor

Teaser

W piątek, 14 czerwca o godz. 19.30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wystąpi podczas ostatniego w tym sezonie koncertu abonamentowego. Wieczór poświęcony będzie 200. rocznicy urodzin Richarda Wagnera.

W programie koncertu znajdzie się I akt Walkirii Richarda Wagnera ? II części gigantycznej tetralogii Pierścień Nibelunga, w której kompozytor realizuje swoje reformatorskie założenia dramatu muzycznego. W partiach solowych dramatu wystąpią Anja Kampe (Sieglinde), Christopher Ventris (Siegmund) i Reinhard Hagen (Hunding).
Walkirię poprzedzi wykonanie Dialogue de l?ombre double na klarnet solo i taśmę Pierre?a Bouleza, z Jörgiem Widmannem w partii solowej. Warstwę elektroniczną utworu zrealizuje Studio Eksperymentalne SWR we Fryburgu. Całość poprowadzi Alexander Liebreich ? dyrektor artystyczny i I dyrygent NOSPR.

Przed koncertem, o godz. 18.00, Instytut Goethego oraz Towarzystwo Przyjaciół NOSPR zapraszają Melomanów na wyjątkowe spotkanie z Daphne Wagner ? niemiecką aktorką, prawnuczką Richarda Wagnera. Rozmowę z artystką poprowadzi Alexander Liebreich.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, w siedzibie NOSPR (sala im. Grzegorza Fitelberga, Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2). Bilety w cenie 40 zł (ulgowe ? 25 zł) dostępne będą w kasie NOSPR, kasie Teatru Śląskiego (10-14.06.), w punktach Ticketportal (10-14.06.) oraz na stronach www.ticketportal.pl i www.ebilet.pl.

Kasa biletowa NOSPR
12-13.06. od 15.00 do 17.00 oraz 
w dniu koncertu od godz. 17.00 (tel. 32 609-03-10)

Informacje, rezerwacje: tel. 32 251-89-03, e-mail: [email protected]l

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wielkopolski sport, rap i dobra zabawa

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy