Wiadomości branżowe

National Geographic Channel pokaże jak powstaje prąd w Tauronie

Teaser

National Geographic Channel pokaże jak pracuje kopalnia Sobieski w Jaworznie, Elektrownia Łagisza w Będzinie, dyspozycja mocy w Gliwicach, farma wiatrowa w Lipnikach i maklerzy rynku energii elektrycznej w Katowicach. Już dziś o godz. 21.00 na antenie stacji premiera filmu ?Polskie Fabryki: TAURON?.

Program ?Polskie Fabryki: TAURON? pokaże cały proces produkcji energii elektrycznej – od momentu wydobycia węgla spod ziemi, poprzez pracę nowoczesnego turbozespołu w Elektrowni Łagisza w Będzinie i farmy wiatrowej w Lipnikach, aż po sprzedaż prądu na światowe rynki. 

?Energia elektryczna jest niewidzialnym tętnem naszego świata. Jest niczym respirator podtrzymujący życie na ziemi. Nad jej produkcją czuwają specjaliści z dziesiątków dziedzin nauki i techniki. Bez ich pracy życie nie byłoby takie samo. Chyba nikt z nas już nie potrafi wyobrazić sobie życia bez prądu? ? tak rozpoczyna się narracja filmu National Geographic Channel o powstawaniu energii elektrycznej w Grupie TAURON.

Program powstawał kilka miesięcy. W czasie nagrywania materiałów ekipa filmowa pokonała setki kilometrów pomiędzy aktywami Grupy TAURON – zjechała na głębokość 650 metrów, by przyjrzeć się pracy 20-tonowego kombajnu górniczego w kopalni w Jaworznie, wspięła się na 80-metrowy wiatrak Farmy Wiatrowej w Lipnikach oraz weszła do kotła węglowego o pojemności kilku basenów olimpijskich i do wysokiej na 130 m chłodni kominowej w Elektrowni Łagisza w Będzinie. Kamery przyjrzały się również pracy maklerów sprzedających energię elektryczną na największe światowe rynki 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

Po niedostępnych na co dzień miejscach związanych z produkcją i dystrybucją energii elektrycznej oprowadzą widzów pracownicy Grupy TAURON ? górnicy, inżynierowie i maklerzy. Podobnie jak w znanym i lubianym na całym świecie cyklu dokumentalnym National Geographic Channel pt. MEGAFABRYKI, i tu nie zabraknie ? obok najwyższej klasy zdjęć ? ciekawostek i obrazowych porównań, które pozwolą widzowi zrozumieć wszystkie zagadnienia związane z produkcją i sprzedażą prądu.

Zwiastun zapowiadający program można obejrzeć na kanale You Tube pt. TauronTV http://www.youtube.com/watch?v=2BHWHCOC8AA oraz na stronie www.tauron-pe.pl/premiera

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts