Wiadomości branżowe

Największy album fotograficzny na świecie – rekord Guinessa pobity

Teaser

Ponad 28 000 zdjęć włożonych w szesnaście olbrzymich kart, z których każda ma powierzchnię przeciętnego, jednopokojowego mieszkania. Nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy razem z Samsung ustanowili nowy rekord Guinnessa, tworząc największy album fotograficzny jaki kiedykolwiek powstał. Dzieło imponuje nie tylko wielkością, ale też niesamowitym zaangażowaniem osób, które brały udział w jego powstaniu.

Rekordy Guinnessa to dowód na potęgę ludzkiej wyobraźni i nieustanną potrzebę pokonywania dotychczasowych osiągnieć. Wspólnymi siłami firmy Samsung i niemieckich konsumentów powstał największy album świata ? na każdej z jego szesnastu kart o wymiarach 5 m x 8 m mogłoby zostać wybudowane mieszkanie.

Autorzy zdjęć, które zostały zaprezentowane w albumie to osoby, które włączyły się w projekt, dzieląc się chwilami i emocjami ze swojego życia. W ramach akcji Samsung promującej nowy model smartfonu GALAXY S4 Zoom, fani marki w serwisie Facebook zostali poproszeni o nadsyłanie zdjęć pokazujących kim są, jak żyją, co sprawia im radość. W ciągu dziesięciu dni od ogłoszenia projektu w serwisie Facebook, organizatorzy otrzymali ponad 36 000 zdjęć, z których wybrano 28 000 i wydrukowano. Znalazły się one na wielkich kartach złączonych w jeden, gigantyczny album fotograficzny. We wrześniu został on uznany za największy album fotograficzny na świecie i oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Album można obecnie podziwiać w berlińskim Muzeum Komunikacji. Film z jego powstawania jest dostępny w serwisie You Tube pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=VA_9IikoNh0&feature=youtu.be

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy