Przeboje Wiadomości branżowe

Najlepsze miejsca polecane przez Prezydentów

Polskie miasta są równie atrakcyjne jak te europejskie. Gościnność Gdańska, muzykalność Opola i egzotyka Szczecina przyciągają turystów z najdalszych miejsc. Co więcej, goście lubią tu wracać. Przedsiębiorcy doskonale odnajdą się w Katowicach biorąc udział w ciekawych wydarzeniach. Stąd już niedaleko do Kielc, gdzie znajdziemy dużo możliwości aktywnego wypoczynku.

Niepowtarzalny charakter Szczecina

Nowoczesna ekologiczna metropolia z pięknymi secesyjnymi kamienicami i dostępem do morza. Mowa o Szczecinie, który zaskakuje unikatowymi miejscami. Tylko tu znajdziemy największy cmentarz w Polsce z bujną egzotyczną roślinnością oraz jedno z najlepszych muzeów motoryzacji w kraju.

Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek: – Szczecin ma własny, niepowtarzalny charakter. Zieleń i woda zajmują ponad połowę jego powierzchni. Obserwując miasto z lotu ptaka można zobaczyć, że stanowi on konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok. Na tych unikatowych walorach miasta oparto długoterminową strategię marki Szczecin – Floating Garden 2050.

Opole – Stolica Polskiej Piosenki

W Opolu, zwanym Stolicą Polskiej Piosenki, znajdziemy szereg muzycznych atrakcji. Odnowiony amfiteatr jest wizytówką miasta, razem z nowoczesną siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej. Opolska Wenecja z pewnością zachwyci turystów i pozwoli im odpocząć wśród pięknej przyrody nad Odrą.

Prezydent Miasta Opole Ryszard Zembaczyński: – Większości turystów Opole kojarzy się z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Co roku to ogólnopolskie wydarzenie muzyczne przyciąga nie tylko widzów TVP, ale przede wszystkim turystów i fanów polskiej muzyki.

Kieleckie atrakcje i miejsca

Kielce, kulturalne serce regionu świętokrzyskiego, to ważny ośrodek przyciągający turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Bogata oferta muzealna zachęca do odwiedzin miasta także jesienią i zimą.

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski: – Kielce to miasto o niepowtarzalnych walorach środowiskowych i kulturowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mają wspaniałe położenie, aż jedną trzecią stanowią obszary chronione: rezerwaty, parki krajobrazowe i ujęcia wody.

Gdańsk Stolicą Bursztynu

Ponad tysiącletnia historia Gdańska sprawia, że miasto ma wiele do zaoferowania. Wartościowe zabytki architektury, plaże nad Bałtykiem oraz liczne wydarzenia kulturalne przyciągają turystów całym rokiem. W Stolicy Bursztynu nieustannie coś się dzieje.

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz: Współczesny Gdańsk jako stolica regionu pomorskiego, czerpiąc ze swej bogatej wielokulturowej tradycji, jest miastem gościnnym i otwartym na świat. Realizuje odważne i niestereotypowe projekty.

Nowoczesne Katowice

Katowice, serce ponad 2-milionowej aglomeracji, to miasto kojarzone głównie z przemysłem ciężkim. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom rozwija się tu turystyka biznesowa. Wielbicieli historii zapraszamy na górniczą dzielnicę Nikiszowiec, a spragnionych wrażeń kulturalnych i sportowych – do katowickiego Spodka.

Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok: – Katowice to miasto wciąż nieodgadnione. Na pierwszą chwilę wydawać się może, że nie mamy wielu atrakcji turystycznych. Otóż nic bardziej mylnego. Katowice to miasto unikatowej architektury modernistycznej.

Więcej informacji: NajlepszeMiejsca.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy