Przeboje Wiadomości branżowe

Najlepsze miejsca polecane przez Prezydentów

Polskie miasta są równie atrakcyjne jak te europejskie. Gościnność Gdańska, muzykalność Opola i egzotyka Szczecina przyciągają turystów z najdalszych miejsc. Co więcej, goście lubią tu wracać. Przedsiębiorcy doskonale

Polskie miasta są równie atrakcyjne jak te europejskie. Gościnność Gdańska, muzykalność Opola i egzotyka Szczecina przyciągają turystów z najdalszych miejsc. Co więcej, goście lubią tu wracać. Przedsiębiorcy doskonale odnajdą się w Katowicach biorąc udział w ciekawych wydarzeniach. Stąd już niedaleko do Kielc, gdzie znajdziemy dużo możliwości aktywnego wypoczynku.

Niepowtarzalny charakter Szczecina

Nowoczesna ekologiczna metropolia z pięknymi secesyjnymi kamienicami i dostępem do morza. Mowa o Szczecinie, który zaskakuje unikatowymi miejscami. Tylko tu znajdziemy największy cmentarz w Polsce z bujną egzotyczną roślinnością oraz jedno z najlepszych muzeów motoryzacji w kraju.

Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek: – Szczecin ma własny, niepowtarzalny charakter. Zieleń i woda zajmują ponad połowę jego powierzchni. Obserwując miasto z lotu ptaka można zobaczyć, że stanowi on konglomerat wysp, kanałów, plaż i zatok. Na tych unikatowych walorach miasta oparto długoterminową strategię marki Szczecin – Floating Garden 2050.

Opole – Stolica Polskiej Piosenki

W Opolu, zwanym Stolicą Polskiej Piosenki, znajdziemy szereg muzycznych atrakcji. Odnowiony amfiteatr jest wizytówką miasta, razem z nowoczesną siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej. Opolska Wenecja z pewnością zachwyci turystów i pozwoli im odpocząć wśród pięknej przyrody nad Odrą.

Prezydent Miasta Opole Ryszard Zembaczyński: – Większości turystów Opole kojarzy się z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki. Co roku to ogólnopolskie wydarzenie muzyczne przyciąga nie tylko widzów TVP, ale przede wszystkim turystów i fanów polskiej muzyki.

Kieleckie atrakcje i miejsca

Kielce, kulturalne serce regionu świętokrzyskiego, to ważny ośrodek przyciągający turystów spragnionych aktywnego wypoczynku. Bogata oferta muzealna zachęca do odwiedzin miasta także jesienią i zimą.

Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski: – Kielce to miasto o niepowtarzalnych walorach środowiskowych i kulturowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Mają wspaniałe położenie, aż jedną trzecią stanowią obszary chronione: rezerwaty, parki krajobrazowe i ujęcia wody.

A to już wiesz?  Pokaz filmów z poprzednich edycji "10 minut festiwal"

Gdańsk Stolicą Bursztynu

Ponad tysiącletnia historia Gdańska sprawia, że miasto ma wiele do zaoferowania. Wartościowe zabytki architektury, plaże nad Bałtykiem oraz liczne wydarzenia kulturalne przyciągają turystów całym rokiem. W Stolicy Bursztynu nieustannie coś się dzieje.

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz: Współczesny Gdańsk jako stolica regionu pomorskiego, czerpiąc ze swej bogatej wielokulturowej tradycji, jest miastem gościnnym i otwartym na świat. Realizuje odważne i niestereotypowe projekty.

Nowoczesne Katowice

Katowice, serce ponad 2-milionowej aglomeracji, to miasto kojarzone głównie z przemysłem ciężkim. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom rozwija się tu turystyka biznesowa. Wielbicieli historii zapraszamy na górniczą dzielnicę Nikiszowiec, a spragnionych wrażeń kulturalnych i sportowych – do katowickiego Spodka.

Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok: – Katowice to miasto wciąż nieodgadnione. Na pierwszą chwilę wydawać się może, że nie mamy wielu atrakcji turystycznych. Otóż nic bardziej mylnego. Katowice to miasto unikatowej architektury modernistycznej.

Więcej informacji: NajlepszeMiejsca.eu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy