Wiadomości branżowe

Nabór projektów na tegoroczną edycję Bella Skyway Festival

Teaser

Zabytkową przestrzenią toruńskiej starówki już po raz szósty zawładną fascynujące instalacje świetlne. W ramach ogłoszonego naboru projektów artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i działania performance. Termin zgłaszania wniosków upływa w dniu 31 marca 2014 roku, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje można znaleźć w serwisie internetowym http://www.bellaskyway.pl/art/.

Jeden z najbardziej magicznych festiwali światła w Europie ? Bella Skyway Festival ? odbędzie się w dniach 26?30 sierpnia 2014 roku w Toruniu.

W ręce twórców oddajemy najpiękniejsze fasady i pełne uroku toruńskie uliczki. Na liście proponowanych lokalizacji można znaleźć zarówno Pałac Dąmbskich, Fosę Zamku Krzyżackiego, Kamienicę pod Gwiazdą, Bramę Klasztorną, jak i ulice Ciasną i Bankową ? wyjaśnia Agnieszka Marecka, koordynatorka Bella Skyway Festival.

Wydarzenie co roku zmienia toruńskie Stare Miasto w niezwykłą scenerię dla kreatywnych, artystycznych działań. Swoją wizję kosmosu na fasadach gotyckiej starówki prezentują twórcy sztuk wizualnych z całej Europy. Ubiegłoroczną edycję festiwalu odwiedziło sto pięćdziesiąt tysięcy gości.

W ramach prowadzonego naboru czekamy na zgłoszenia artystów, którzy w swoich twórczych realizacjach wykorzystują materię światła, specjalizują się w technikach multimedialnych, projekcjach wielkoformatowych i mappingach 3D. W formularzu, który dostępny jest w serwisie internetowym festiwalu, należy podać zarówno opis projektu, jego przekaz, inspiracje, jak i koszt produkcji ? dodaje Agnieszka Marecka.

Podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu widzowie podziwiali 11 instalacji świetlnych i 4 akcje specjalne.

Tysiące kilometrów spacerów po toruńskiej starówce! Światło, nowoczesne techniki multimedialne, fascynujące projekcje wielkoformatowe i mappingi 3D. Jak festiwal zmienił Toruń przypomina filmowa relacja przygotowana przez Proxymedia TV&Film Production, dostępna w serwisie YouTube: http://youtu.be/TdPWHB3oBYQ ? mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Organizatorami Bella Skyway Festival są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna,
a sponsorem tytularnym ? Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA i marka Bella.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ? faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Audio Roku   #Biblioteka Akustyczna   #Festung Breslau   #Ksi Mg