Przeboje Wiadomości branżowe

Kunszt Wodny ? studencki konkurs architektoniczny

19 prac zgłoszonych do konkursu architektonicznego na projekt siedziby Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oglądać można na dziedzińcu północnym do 20 stycznia włącznie. Autora najlepszego projektu poznamy w czwartek, 19 stycznia o godz. 11.00. Zapraszamy.

Siedziba Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska zlokalizowana będzie w miejscu dawnego Kunsztu Wodnego nad Kanałem Raduni, w obrębie Targu Siennego i Rakowego.

Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ma być w przyszłości koordynatorem i inicjatorem wydarzeń kulturalnych o randze lokalnej, regionalnej i międzynarodowej. Ma podejmować działania związane z budowaniem tożsamości Gdańszczan, a także służyć promocji Gdańska oraz pełnić rolę centrum informacji.

W konkursie uczestniczyli studenci II semestru studiów magisterskich. Młodzi architekci pracowali pod kierunkiem prowadzących z Katedry Architektury Mieszkaniowej, Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków i Katedry Projektowania Środowiskowego.

Organizatorem konkursu jest Wydział Architektury we współpracy z Urzędem Miasta Gdańska.

 

Kiedy i gdzie?

Wystawa:  do 20 stycznia, Dziedziniec Północny

Ogłoszenie wyników konkursu: 19 stycznia, godz. 11.00, Dziedziniec Północny

 

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Doliny Pa   #Polska Wita