Przeboje Wiadomości branżowe

Kto zdobędzie tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce – rusza świąteczny plebiscyt Świeć Się z ENERGĄ

Rozpoczęła się wielka "świetlna" rywalizacja miast. Szczecin, Rzeszów, Warszawa, czy Katowice? Kto tym razem zdobędzie najwięcej głosów internautów i miano najpiękniej oświetlonego miasta na Święta? Na zwycięzcę czwartej edycji

Rozpoczęła się wielka “świetlna” rywalizacja miast. Szczecin, Rzeszów, Warszawa, czy Katowice? Kto tym razem zdobędzie najwięcej głosów internautów i miano najpiękniej oświetlonego miasta na Święta? Na zwycięzcę czwartej edycji plebiscytu Świeć Się z ENERGĄ, obok tytułu czeka także nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD z przeznaczeniem na dowolny cel społeczny.

Jak co roku, z początkiem grudnia, zapraszamy do włączenia się do konkursów promujących piękno świątecznych iluminacji. Ponownie wybierzemy “świetlną” stolicę Polski oraz zdjęcia, które najlepiej oddają charakter świąt. Organizowana już po raz czwarty zabawa “Świeć Się”, pobudza lokalny patriotyzm, zachęca do fotografowania i przyciąga rzesze uczestników – w trzeciej edycji akcji jej serwis www odwiedziło ponad 550 tys. osób.

Plebiscyt Miast – czyli wybieramy miasta najpiękniej oświetlone na święta!

W dwuetapowym plebiscycie, na podstawie przesłanych przez urzędy miast zdjęć przystrojonych miejskich choinek, ulic, rynków i placów, internauci wybiorą świąteczną stolicę iluminacji 2012 roku. Zwycięży miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów!

 – Święta to niezwykły i magiczny czas. To właśnie w tym okresie oświetlenie obiektów i iluminacje są ważnym elementem budującym świąteczną atmosferę naszych miast i domów. Dlatego już po raz czwarty Grupa ENERGA zaprasza do udziału w akcji “Świeć Się z ENERGĄ”  – mówi Katarzyna Kowalska, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji ENERGA SA – Plebiscyt Miast to doskonały sposób na promocję miejscowości czy regionu. Z roku na rok widzimy coraz większe zaangażowanie, nie tylko mediów i urzędów miast, ale również mieszkańców, którzy wykorzystują potencjał portali społecznościowych do mobilizowania swoich znajomych – dodaje.

Głosowanie na miasto z najpiękniejszą iluminacją świetlną!

W ramach Plebiscytu Miast internauci wybiorą liderów danego regionu, a następnie spośród 16 kandydatów ogólnopolskiego zwycięzcę. Etap wojewódzki trwa od 3 do 26 grudnia, zaś walka o pierwsze miejsce w całym kraju od 28 grudnia 2012 r. do 6 stycznia 2013r.

A to już wiesz?  Kolejny świetlny projekt w ramach ?Kreatywnej Europy?

Głosowanie w plebiscycie odbywa się na www.facebook.com/swiecsie.

W dotychczasowych edycjach zwyciężał Rzeszów oraz dwukrotnie Szczecin. Kto okaże się najlepszy tym razem? Warto zmobilizować mieszkańców do oddawania głosów na swoją miejscowość. Zwycięzca całego plebiscytu, poza tytułem miasta z najpiękniejszą świąteczną iluminacją, otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD ufundowany przez spółkę ENERGA Oświetlenie (eksperta Grupy ENERGA w dziedzinie oświetlenia). Władze miasta będą mogły przeznaczyć nagrodę na wybrany cel charytatywny np. dla rodzinnego domu dziecka.

Konkurs fotograficzny – najlepsze i najciekawsze świąteczne zdjęcia!

Obok Plebiscytu Miast zapraszamy także do udziału w konkursie fotograficznym. Każdy, kto ma pomysł na to, jak za pomocą obiektywu aparatu pokazać świąteczne iluminacje w swoim mieszkaniu, domu, ogrodzie czy mieście, może podzielić się swoimi zdjęciami już od 6 grudnia, zgłaszając się do konkursu i publikując zdjęcia w serwisie www.SwiecSie.pl.

 – Zachęcamy do uwieczniania na fotografiach chwil i miejsc, które budują charakter i klimat tych wyjątkowych dni, szczególnie, że aparat fotograficzny to towarzysz każdego rodzinnego spotkania. Nasz konkurs to okazja do pochwalenia się swoim talentem dekoratorskim czy fotograficznym. To także szansa na zdobycie kolejnego świątecznego prezentu dla siebie i dla najbliższych – na zwycięzców czeka kilkadziesiąt atrakcyjnych nagród – mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu “Świeć Się z ENERGĄ”.

W tym roku konkurs fotograficzny dzieli się na dwie kategorie, w zależności od miejsca wykonania świetlnych iluminacji:

  • “Mój Dom” – fotografie wykonane w mieszkaniu, przydomowym ogrodzie
  • “Moje Miasto” – fotografie dokumentujące rynki, place i ulice miast

Najlepsze zdjęcie zostanie wyłonione przez jury konkursu, w składzie którego jest m.in. fotografka Lidia Popiel.

 – Cieszę się, że w tym roku akcja skierowana jest także do osób, których zdjęcia będą oceniane również pod kątem profesjonalizmu. Chętnie angażuję się w inicjatywy, które mogą pokazać talent młodych fotografów – mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. – Tematyka konkursu stanowi nie lada wyzwanie. Światło w fotografii jest najważniejszym i najtrudniejszym elementem do uchwycenia. W okresie świątecznym to z pewnością ciekawy temat fotografii – dodaje.

A to już wiesz?  Halinka i Ferdek będą namawiać Waldka i Jolasię na wnuki

Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

Jak co roku na zwycięzców najlepszych fotografii czekają m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, egzotyczna wycieczka, kino domowe, lustrzanka cyfrowa Nikon D3100 wraz z 2 obiektywami oraz kilkadziesiąt innych atrakcyjnych nagród.

 “Świeć Się” rozświetla internet – ponad 50 tys. fanów akcji na facebooku

Akcja “Świeć Się” z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W poprzedniej edycji na facebooku w różne formy zabawy w ramach “Świeć Się” włączyło się ponad 27 tys. fanów, a ich łączna liczba przekroczyła już 50 tys. Natomiast w czasie trwania Plebiscytu Miast serwis http://www.SwiecSie.pl odnotował ponad 550 tys. wejść.

W tym roku świąteczną inicjatywę Grupy ENERGA uzupełni dodatkowa kategoria – na http://www.SwiecSie.pl w plebiscycie “Świeć Się, Galerio” będzie można wybrać najlepiej udekorowane świątecznie galerie handlowe. Na centrum handlowe, które uzyska najwięcej głosów, czeka tytuł oraz specjalne wyróżnienia.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem IV edycji “Świeć Się” jest Grupa ENERGA. Nagrodę CSR w Plebiscycie Miast ufundowała spółka ENERGA Oświetlenie. Patronem plebiscytu “Świeć Się, Galerio” jest Polska Rada Centrów Handlowych. Partnerami medialnymi akcji są lokalne wydania Gazety Wyborczej oraz gazeta.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 15 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to 940 MW.

A to już wiesz?  ?Uciekinier? czyli Przygody francuskiego hrabiego w okupowanej Polsce

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność – zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne, w tym działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu ENERGA dla Ciebie realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy