Przeboje Wiadomości branżowe

Już jutro MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w samym sercu Warszawy

W sobotę 24 marca kilkadziesiąt tysięcy osób weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu – Misterium Męki Pańskiej. Przedsięwzięcie, które od lat zachwyca wielkością i rozmachem, stanowi duchowe, kulturalne i artystyczne przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy. Honorowy patronat nad Misterium objął Kardynał Kazimierz Nycz, prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Arcybiskup Henryk Hoser, Metropolita Warszawsko – Praski.

Po zeszłorocznym sukcesie przedstawienie zostało przeniesione do samego serca stolicy – na Plac Piłsudskiego. Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00, a chwilami towarzyszyć mu będą dźwięki dzwonów okolicznych kościołów – Seminaryjnego, Św. Krzyża oraz Ewangelicko-Augsburskiego. Podczas ważnych momentów, przy wjeździe Jezusa do Jerozolimy i zmartwychwstania zgasną też wszystkie światła na Placu. W tym roku przy widowisku pracuje ok. 1000 osób, scena zbudowana jest z 50 ton rusztowań, a stroje zostały uszyte z 5 kilometrów tkanin.

Ubiegłoroczne Misterium wzbudziło ogromne zainteresowanie warszawiaków. Zachęcam, abyśmy po raz kolejny wspólnie przeżyli ten wyjątkowy czas, uczestnicząc w tym wyjątkowym spektaklu – mówi prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Przedstawienie poprzedzi Msza Święta, która zostanie odprawiona o godzinie 17:00 w bazylice p.w. Św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 w Warszawie.

Dojazd na Plac Piłsudskiego

Z uwagi na wstrzymanie ruchu pociągów metra między stacjami Ratusz Arsenał, a Centrum, zalecamy osobom jadącym od strony Żoliborza wysiadkę na stacji Ratusz i przejście pieszo w stronę Placu.

Osobom jadącym do centrum w rejon skrzyżowania Marszałkowska/Al. Jerozolimskie proponujemy skorzystanie z tramwajów jadących ul. Marszałkowską w kierunku pl. Bankowego (linie 4, 15, 18, 35, 74, 75 ). Należy wysiąść na przystanku Królewska.

Pasażerowie z Dw. Centralnego dotrą na Pl. Piłsudskiego autobusem linii 175, który odjeżdża spod hotelu Marriott i zatrzymuje się na pętli w rejonie Placu.

Widzom udającym się z Dworca Wileńskiego polecamy skorzystanie z tramwaju linii 18 (przystanek przy ul. Jagiellońskiej) do przystanku Królewska, lub tramwaje linii 20, 23, 26 do przystanku Ratusz Arsenał, ponadto każdy autobus z przystanku w al. Solidarności (pod cerkwią prawosławną)  również do przystanku Ratusz Arsenał.

Przypominamy również o całkowitym zamknięciu UL. WIERZBOWEJ i PL. Piłsudskiego w dniu spektaklu między godzinami 15:00-21:00.

Po przedstawieniu widzowie będą mogli kupić DVD i wrzucić dobrowolną składkę na Misterium zbierającym aktorom.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy