Przeboje Wiadomości branżowe

Już 15 gier w NK ma ponad milion graczy

Od półtora roku NK jest nie tylko miejscem spotkań, a także platformą wirtualnej rozrywki. Wśród społeczności nk.pl jest ponad 3,5 miliona graczy, a aż 15 z dostępnych tytułów zgromadziło ponad milionowe społeczności

Od półtora roku NK jest nie tylko miejscem spotkań, a także platformą wirtualnej rozrywki. Wśród społeczności nk.pl jest ponad 3,5 miliona graczy, a aż 15 z dostępnych tytułów zgromadziło ponad milionowe społeczności fanów!

NK zaczynała pięć lat temu jako nasza-klasa.pl, portal służący do odnajdywania dawnych znajomych ze szkoły. Serwis szybko zaczął być wykorzystywany jako codzienne narzędzie komunikacji, co zostało odzwierciedlone w jego rozwoju produktowym. Poza nowymi funkcjonalnościami umożliwiającymi kontakt w czasie rzeczywistym i lepsze tworzenie wirtualnych społeczności, rozwój NK to także powstawanie aplikacji na nowe platformy (np. telefony komórkowe), a także pojawienie się elementów rozrywkowych. Najbardziej spektakularnym powodzeniem wśród Użytkowników cieszą się gry społecznościowe, w których prawdziwi znajomi z NK mogą ze sobą rywalizować i porównywać swoje osiągnięcia. Z 71 dostępnych tytułów, aż 15 to aplikacje, które zgromadziły społeczności graczy przekraczające milion. Rekord zainteresowania należy do gry Pet Party, którą przynajmniej raz uruchomiły niemal 4 miliony unikalnych Użytkowników NK. Warto również zwrócić uwagę na takie aplikacje, jak: Wiejskie życie, Wyspa Przygód, Świat wg Zombie i PGR. Charakteryzują się one wyjątkowo wysokim zaangażowaniem Użytkowników.

Gry, w które zagrało ponad milion unikalnych Użytkowników!

Pet Party 3,8 mln
http://nk.pl/aplikacje/petparty

Icy Tower 3,4 mln
http://nk.pl/aplikacje/icytower

Happy Harvest 2,8 mln
http://nk.pl/aplikacje/farm

Fishdom 2,3 mln
http://nk.pl/aplikacje/fishdom

Wiejskie życie 2,3 mln
http://nk.pl/aplikacje/wiejskiezycie

Miejskie gangi 1,8 mln
http://nk.pl/aplikacje/CityGangs

Łowisko 1,7 mln
http://nk.pl/aplikacje/fishing

Leśna przygoda 1,5 mln
http://nk.pl/aplikacje/lesnaprzygoda

Social City 1,4 mln
http://nk.pl/aplikacje/SocialCity

Goodgame cafe 1,3 mln
http://nk.pl/aplikacje/goodgamecafe

Crazy Charly 1,2 mln
http://nk.pl/aplikacje/charly

Walka z cieniem 1,2
http://nk.pl/aplikacje/walka

Funtris 1,1 mln
http://nk.pl/aplikacje/funtris

Pociągi dzikiego zachodu 1 mln
http://nk.pl/aplikacje/pociagi

Świat według zombie 1,1 mln
http://nk.pl/aplikacje/SwiatZombie

Ważnym wyróżnikiem popularności poszczególnych aplikacji, jest też liczba fanów gier, którzy zrzeszają się w grupach tematycznych. Gry o najbardziej rozbudowanych społecznościach fanów to w portalu: Pet Party (3 668 88 osób w grupie), Wiejskie życie (3 166 12 osób w grupie), Łowisko (1 837 54 osób w grupie), Fishdom (1 089 51 osób w grupie), Leśna przygoda (1 048 94 osób w grupie).

A to już wiesz?  Coraz więcej użytkowników VoD w Polsce

“Gry w NK to nie tylko forma rozrywki dla internauty ale również propozycja dla partnerów biznesowych NK. W popularnych aplikacjach jest dużo przestrzeni, w których można umieścić np. reklamę. Pierwsi klienci NK już korzystali z takiej możliwości (Polkomtel był obecny w grze Social City). Co ważne, istnieje możliwość przygotowania gry sponsorowanej związanej ściśle z marką czy produktem, poprzez udostępnienie API portalu jest to możliwe do przeprowadzenia również przez zewnętrznych producentów.” – mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Platforma aplikacji jest konsekwentnie rozwijana. Użytkownicy mogą spodziewać się premier około ośmiu nowych gier jeszcze w tym roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy