BIZNES Kultura

Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej!

Polski wirtuoz wystąpił wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Tutejsza publiczność miała okazję po raz pierwszy w historii usłyszeć cenne skrzypce Stradivariusa w naszym regionie. Koncert zakończyły potrójne bisy oraz owacja na

Data publikacji: 2019-02-20, 12:30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej!
Kategoria: Kultura, BIZNES,

Polski wirtuoz wystąpił wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Tutejsza publiczność miała okazję po raz pierwszy w historii usłyszeć cenne skrzypce Stradivariusa w naszym regionie. Koncert zakończyły potrójne bisy oraz owacja na stojąco.

Polski wirtuoz wystąpił wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Tutejsza publiczność miała okazję po raz pierwszy w historii usłyszeć cenne skrzypce Stradivariusa w naszym regionie. Koncert zakończyły potrójne bisy oraz owacja na stojąco.

Cenny instrument, pierwszy w powojennej historii, trafił do Polski dzięki biznesmenowi i mecenasowi sztuki, Romanowi Ziemianowi, założycielowi platformy FutureNet. Kupując instrument, którego wartość szacuje się na około 20 mln. zł. fundator chciał uczcić 100-lecie niepodległości Polski. 

– Ten Stradivarius to znacznie więcej niż wspaniałe skrzypce, to ambasador naszej muzyki na świecie. Jego historia i niesamowite brzmienie budzą zainteresowanie natychmiast, kiedy tylko o nim wspomnę i kiedy tylko się pojawia! – powiedział Janusz Wawrowski, skrzypek któremu mecenas zdecydował się przekazać Stradivariusa do wyłącznej dyspozycji.

Biznesmen od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną na całym świecie. – Ogromnie cieszę się widząc występy naszego wirtuoza. Mamy w Polsce wielu muzyków na światowym poziomie, rolą biznesu jest stwarzanie im możliwości rozwoju, musimy prowadzić działania społecznie odpowiedzialne – powiedział Roman Ziemian, założyciel FutureNet.

Koncert z Elbląską Orkiestrą Kameralną był jednym z elementów wizyty skrzypka w naszym regionie. Wcześniej na próbę otwartą będącą elementem przygotowań do występu zaproszeni zostali uczniowie szkoły podstawowej w ramach projektu „Muzyka dla ucha malucha”. Była to dla nich wyjątkowa okazja do przyjrzenia się przygotowaniom do występu znakomitego muzyka oraz szansa na zobaczenie z bliska słynnych, pierwszych w powojennej historii Polski, skrzypiec Stradivariusa.

A to już wiesz?  48. edycja Wratislavia Cantans w przyszłym roku po włosku

źródło: Biuro Prasowe Newseria
Załączniki:
Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej! Kultura, BIZNES - Polski wirtuoz wystąpił wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Tutejsza publiczność miała okazję po raz pierwszy w historii usłyszeć cenne skrzypce Stradivariusa w naszym regionie. Koncert zakończyły potrójne bisy oraz owacja na stojąco.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy