Przeboje Wiadomości branżowe

I.O.Project zwycięzcą I edycji Otwartych Wtorków z NuPlays

W piątek, 17 maja, w warszawskim klubie Progresja, odbył się finał konkursu dla młodych zespołów – Otwarte Wtorki z NuPlays. Nagrodę główną, głosami jury, zwyciężył zespół

Teaser

W piątek, 17 maja, w warszawskim klubie Progresja, odbył się finał konkursu dla młodych zespołów ? Otwarte Wtorki z NuPlays. Nagrodę główną, głosami jury, zwyciężył zespół I.O.Project, natomiast drugą nagrodę, dzięki głosom publiczności, zdobył zespół Muhu Island. Wszystkie występy już wkrótce będzie można obejrzeć na NuPlays.TV. Kolejna edycja konkursu wystartuje jesienią.

Podczas koncertu finałowego do walki o nagrodę główną stanęło 5 zespołów: I.O.Project, Mind Asylum, Muhu Island, V8 i Molecular. Każdy z nich, podczas 30-minutowego setu, zaprezentował własne kompozycje oraz jeden cover.

Jury konkursu najbardziej przypadł do gustu występ zespołu I.O.Project, grającego ambitną mieszankę muzyki funky, rock, pop i jazz. Zespół zwyciężył nagrodę główną, czyli profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja.

Drugim zwycięzcą Otwartych Wtorków z NuPlays został zespół Muhu Island. Otrzymał on najwięcej głosów zgromadzonej publiczności i tym samym wygrał możliwość zagrania w klubie Progresja przed wybraną gwiazdą.

Cały koncert transmitowany był na żywo na NuPlays.TV, gdzie już wkrótce można będzie obejrzeć występy poszczególnych zespołów (zapowiedzi pojawiać się będą na blogu NuPlays oraz na Facebooku).   

Kolejna edycja Otwartych Wtorków z NuPlays ruszy jesienią br. Już teraz można nadsyłać zgłoszenia na adres [email protected] oraz [email protected] (formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.progresja.com w zakładce ?Otwarte Wtorki z NuPlays?).

Co to są Otwarte Wtorki z NuPlays?

Cykl koncertowy ?Otwarte Wtorki z NuPlays? to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. To seria koncertów, w trakcie których wyłaniane są dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, typowany przez jury, wygrywa profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays ? nowej platformy typu ?direct-to-fan? z muzyką pochodzącą zarówno od wytwórni jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ?Otwarte Wtorki z NuPlays? serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

A to już wiesz?  Premiera aplikacji ?Pamięć Miasta?

Więcej informacji o konkursie ?Otwarte Wtorki z NuPlays? znaleźć można na blogu NuPlays.

Partnerzy medialni konkursu: KulturaOnline.pl, Legalna Kultura, Radio Bemowo, Fabryka Zespołów, Rock Axxess, NetFan.pl i Nucity TV.

Informacje o zespołach finałowych:

I.O.Project powstał z inicjatywy sióstr Igi i Oleny Szczepaniak. Zespół działa od 2012 roku. Na swoim koncie ma już pierwsze demo. Muzyka grupy oscyluje między gatunkami takimi jak pop, rock, funky, czy jazz. Autorką tekstów i muzyki jest wokalistka i skrzypaczka zespołu Olena. Skład uzupełniają wiolonczelistka Iga, pianista Kamil, perkusista Konrad i basista Andrzej.

Muhu Island istnieje od czerwca 2012 roku. Tworzy go czterech muzyków (gitara, wokal, bass i perkusja), którzy wcześniej grali w innych warszawskich bandach. Panowie na scenie prezentują wyłącznie własne kompozycje z gatunku alternatywnego, progresywnego rocka. Nie boją się uderzyć w proste formy, jak i pokręcone muzyczne pejzaże. W planach zespołu jest wzbogacenie kompozycji o elementy elektroniki.

Mind Asylum to zespół grający muzykę będącą mieszanką thrash i death metalu. Obecny skład, który tworzy czterech muzyków, ma na swoim koncie już pierwsze demo i kilka koncertów.  

V8 to warszawski zespół, który swoją muzykę określa jako ?kalifornijski punk rock?. Tworzy go trzech muzyków, których połączyła wspólna pasja do energetycznego grania. Na swoim koncie mają już pierwszy materiał, nagrany na tzw. “100” aby ? jak mówią ? ?odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków oraz oddać hołd kapelom, które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność.?

Molecularto młody zespół, który powstał w lipcu 2012 roku w Warszawie. Pięciu artystów, którzy wchodzą w skład bandu, czerpiąc ze swoich wcześniejszych doświadczeń, tworzy muzykę z nurtu blues/rock. Zespół ma na koncie kilkanaście koncertów i obecnie pracuje nad nagraniem swojej pierwszej płyty.

***

O NuPlays

NuPlays to nowy portal do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości i formy, do których należy m.in. opcja tworzenia ekscytujących ofert, składających się z cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów, usług i propozycji. W NuPlays dział także unikatowy system lojalnościowy, premiujący aktywnych użytkowników tzw. superofertami ? spotkaniem z ulubionym zespołem, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage, itd.

A to już wiesz?  Serwis Allegro największą księgarnią internetową w Polsce

Dzięki NuPlays artyści mogą być bliżej swoich fanów, a nabywcy muzyki doświadczać niegdysiejszych emocji porównywalnych tylko z poszukiwaniem i nabywaniem cennych winylowych płyt.

< 241992" >

Źródło NuPlays S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy