Przeboje Wiadomości branżowe

Festiwalowy ekwipunek

Tegoroczne lato obfituje w niespodzianki pogodowe oraz? festiwale i koncerty. Jako, że pogoda kapryśna warto do takiego muzycznego wydarzenia dobrze się przygotować, tak by nie zmarznąć, nie zmoknąć, spać wygodnie i bezpiecznie. Internetowa porównywarka cen Nokaut.pl przedstawia produktowy przewodnik polskiego festiwalowicza.

Pierwszy duży festiwal tego roku już za nami. Na gdyńskim lotnisku Kosakowo codziennie ponad 50 tys. osób delektowało się muzyczną ucztą. Stali bywalcy tego typu wydarzeń wiedzą, że odpowiednie przygotowanie do tego swoistego święta muzyki jest bardzo ważne.

Załamanie pogody, deszcz czy chłód mogą popsuć zabawę na najlepszym koncercie – tłumaczy Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut SA, właściciela porównywarki cen Nokaut.pl. – Dlatego tak ważnym jest odpowiednie przygotowanie do takiego wydarzenia. Naturalnym miejscem zakupów dla festiwalowiczów jest Internet. Pomaga oszczędzić czas i pieniądze przy bardzo bogatej ofercie.

Jedziemy na festiwal
Na festiwal oczywiście trzeba dojechać. Obojętnie czy samochodem, pociągiem czy autostopem, w podróży nieodłącznym towarzyszem będzie nasz? bagaż. Warto pomyśleć nad inwestycją w dobry plecak czy torbę, które będą z nami co najmniej przez kilka festiwalowych sezonów.

W naszej porównywarce można znaleźć oferty na każdą kieszeń – tłumaczy Fabian Adaszewski z Nokaut.pl. I rzeczywiście, ponad 4,5 tysiąca ofert plecaków sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać, że dobry plecak kosztować będzie od 200 złotych wzwyż. Jednakże jest to inwestycja na lata. Zwłaszcza, gdy uda nam się kupić plecak z dożywotnią gwarancją, oferowaną przez firmę Alpinus w opcji Lifetime Guarantee.

Najpopularniejszymi plecakami wyszukiwanymi w Nokaut.pl są w tej chwili te o pojemności 25-35 litrów – informuje Adaszewski. – Wynika to z ich największej przydatności w małych i dużych podróżach.
Najdroższy plecak jaki możemy znaleźć przez porównywarkę cen Nokaut.pl kosztuje około 2 tysięcy złotych. I nic dziwnego. Jest to plecak militarny firmy Tasmanian Tiger. Z ciekawostek – posiada zintegrowane systemy do przenoszenia broni.

Pada deszcz, świeci słońce
Jak historia polskich festiwali pokazuje, pogoda bywa kapryśna. Warto więc pomyśleć o niezbędnym wyposażeniu. W Gdyni, podczas festiwalu Heineken furorę od kilku lat robią… kalosze oraz płaszcze przeciwdeszczowe. Proste “gumiaki” kupimy poprzez Nokaut.pl za kilkadziesiąt złotych. Nie jesteśmy jednak skazani na nieśmiertelną odmianę “czerni gumiakowej”. Wystarczy wpisać słowo “kalosze” w porównywarce cen Nokaut.pl, by otrzymać kolorową ofertę tego rodzaju obuwia. Ich ceny kształtują się średnio między 30, a 150 złotych. Nabycie kaloszy zapewni nam ochronę przed wodą i na pewno wyróżni – jako festiwalowiczów – pośród grona ?innych? turystów zwiedzających Trójmiasto.

W przypadku słonecznej pogody sprawa wydaje się prostsza. Potrzebny będzie dobry krem z filtrem słonecznym, okulary oraz czapka i kapelusz.

Polacy coraz chętniej kupują kosmetyki w Internecie – tłumaczy Adaszewski. – Nic dziwnego – w sieci kosztują one nawet 30-40 % mniej niż w tradycyjnym sklepie. Korzystając ze sprawdzonego sklepu internetowego możemy mieć pewność, że towar będzie oryginalny, sprawdzony i oczywiście atrakcyjny cenowo.

Nocleg festiwalowicza
Festiwale to kilkudniowe wydarzenia. Aby w pełni poczuć ich atmosferę warto spędzić ten czas na specjalnie przygotowanych, festiwalowych polach namiotowych. Trzeba więc zadbać o odpowiednie, biwakowe wyposażenie. Podstawa to oczywiście namiot. W zależności od naszych potrzeb będzie to mały, szybko rozkładalny namiot lub ogromny namiot rodzinny. Przedział cenowy jest tak duży jak sam wybór namiotów. Najprostsze modele można znaleźć w porównywarce cen Nokaut.pl już za około 100 złotych. Z pewnością dobrze będą służyć za tymczasowy dom na festiwalu. Najdroższy model zapewnia wygodę nawet ośmiu dorosłym osobom, ale kosztuje 3,5 tysiąca złotych.

Mamy już gdzie spać, ale pozostaje pytanie na czym i pod czym? Z danych porównywarki Nokaut.pl wynika, iż Polacy cenią sobie wygodę. Największą popularnością wśród materacy cieszą się te pompowane. Najtańszy kosztuje niewiele ponad 50 złotych. Na drugim biegunie mamy samopompujące materace, których używać można nawet zimą. Tu zapłacimy już około 1000 złotych. Pozostaje nam jeszcze wybór śpiwora. Najzwyklejszy model sprawdzający się podczas polskiego lata kosztuje 100-150 złotych. Z kolei wydając ponad 2000 złotych nabędziemy śpiwór, który spełni swoje zadanie nawet przy temperaturze poniżej minus 35 stopni Celsjusza.

Kuchnia jak u mamy
Jeżeli już jesteśmy na festiwalowym polu namiotowym warto pomyśleć o brzuchu. Oczywiście można przeżyć kilka dni żywiąc się hamburgerami czy pizzą z festiwalowych budek. Ale czyż nasze przeżycia nie będą piękniejsze, jeżeli uzupełni je smaczna kuchnia biwakowa? Zacznijmy od kuchenki gazowej. Wystarczy kilkadziesiąt złotych i możemy gotować przed namiotem. Oferta sklepów internetowych prezentowana w porównywarce cen Nokaut uzupełniona jest o specjalne kartusze z gazem. Dla estetów Nokaut.pl oferuje coś ekstremalnego – dwupalnikową płytę indukcyjną. Na pierwszy rzut oka sprzęt ten nie wygląda na biwakowy. Nie jedna gospodyni chciałaby mieć tak wyglądającą płytę indukcyjną w domu. Doskonały design, ogromna funkcjonalność niosą za sobą cenę – 1500 złotych.
Prosty zestaw naczyń turystycznych to też koszt kilkudziesięciu złotych. Jeżeli chcemy, żeby nasza zastawa biwakowa prezentowała się godnie musimy jednakże liczyć się z wydatkiem 300-400 złotych. Otrzymujemy za tę cenę zestaw garnków oraz naczyń pozwalających przygotować kilkudaniowy obiad dla całej rodziny.

Wydatek jednorazowy
Podsumowując, koszt przygotowania się na festiwal może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych – oczywiście w wersji ekstremalnej. Wersja budżetowa, czyli rozsądna pozbawi nasz portfel około tysiąca złotych. Warto jednak pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy. Zakupiony sprzęt będzie służył nam przez lata i przy wielu okazjach. A przyjemność płynąca ze słuchania muzyki w kilkudziesięciotysięcznym tłumie zostanie z nami na zawsze.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #com   #Ebook Fun Zone   #eventu   #fun zone   #garnia   #Krakowie   #Ksi   #oraz   #równie   #wsp   #wydawnictwo czarne