Wiadomości branżowe

Ergo Hestia otwiera w Warszawie Pawilon Sztuki

Ergo Hestia jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce otwiera własną galerię ? Pawilon Sztuki w Warszawie. Przez cały rok będzie można tam obejrzeć prace przedstawicieli Polskiej Młodej Sztuki.

Otwarcie Pawilonu Sztuki w Warszawie uświetni wernisaż prac Mateusza Piestraka, tegorocznego finalisty konkursu Artystyczna Podróż Hestii pt. ?OUT?. W tym miejscu swoją działalność prowadzić będzie również Fundacja Artystyczna Podróż Hestii. Głównym jej celem jest promocja młodych artystów powiązanych z konkursem Artystyczna Podróż Hestii.

Od kilku lat Artystyczna Podróż Hestii zatacza coraz szersze kręgi ? mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. ? W tym roku jest to już piąta wystawa, którą organizujemy lub wspieramy. Po otwarciu konkursu na nowe kierunki, w tym m.in. sztukę cyfrową i fotografię oraz utworzeniu dedykowanej fundacji teraz otwieramy Pawilon Sztuki ? całoroczne miejsce spotkań i promocji młodych artystów. Po dwunastu latach funkcjonowania konkursu jako corocznego projektu Artystyczna Podróż Hestii przeobraziła się w całoroczny program promocji sztuki i edukacji artystycznej ? podsumowuje Magdalena Kąkolewska.

Projekt ?Out? to pierwszy indywidualny pokaz prac Mateusza Piestraka finalisty konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2014. Na wystawie przedstawione zostaną obrazy z dyplomu licencjackiego zrealizowanego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem
prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Artysta w swoich realizacjach poszukiwał przestrzeni na granicy poziomu realności. Mateusz Piestrak wykorzystał odcienie czerni i żółci tworząc wielowymiarową odpowiedź na pytanie dotyczące tego, co jest pomiędzy. Poprzez ostre zaznaczanie kolorów i pewien rodzaj powidoku powstały na styku dwóch światów, obrazy artysty stały się próbą odpowiedzi na to, co jest ?poza?.

Mateusz Piestrak jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom licencjacki obronił w 2014 roku w pracowni profesora Włodzimierza Dudkowiaka. Zajmuje się malarstwem i instalacją.

Nagrodą główną w konkursie Artystyczna Podróż Hestii jest podróż artystyczna do Nowego Jorku. Z takiej możliwości skorzystał właśnie Xavery Wolski, autor pracy pt. ?Lamella?, która zapewniła mu zwycięstwo w tegorocznej edycji konkursu. Po powrocie tak podsumował swój wyjazd do Nowego Jorku: ? ?Nowy Jork to stolica możliwości?, tymi słowami wielu Amerykanów mi to przypominało ? nowojorczycy się tym upajają, żywią się tym odczuciem, pielęgnują w sobie głód możliwości i to stanowi mechanizm życia w tym mieście. (?)  Był to intensywny czas, który spędziłem głównie na eksplorowaniu miasta i wciąż było mało. Wróciłem z poczuciem nienasycenia, ludzie do tej pory pytają mnie czy byłem tam i tam, gdzie mnie nie było. Ale to miasto polega na deficycie??.

miejsce:           Pawilon Sztuki Ergo Hestii, Warszawa, ul. Kostrzewskiego 1, domofon 131 (wjazd od ul. Sobieskiego)

wernisaż:          21.11.2014, godz. 18.00 (piątek)

czas trwania wystawy:   21.11. – 04.12.2014

godziny otwarcia Pawilonu Sztuki: wt. – pt.: 11.00 ? 17.00

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Hestia SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cej   #cia   #dla   #gni   #Headlines   #Headlines Porter Novelli   #j k rowling   #Ksi   #nagrody   #Novelli   #porter novelli