Przeboje Wiadomości branżowe

Dziś urodziny Zofii Czerwińskiej, jutro Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys, znany z barwnej roli Mariana Paździocha w serialu ?Świat według Kiepskich? (ATM Grupa) kończy we wtorek (20 marca) 80 lat. Dziś 79-te urodziny obchodzi Zofia Czerwińska gościnnie występująca w serialu jako Malinowska.

To kolejne urodziny na planie serialu w ciągu ostatnich dni. Wcześniej, 15 marca 60 lat skończył Andrzej Grabowski, odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego, a 16 marca minęło 13 lat odkąd ?Świat według Kiepskich? gości na antenie Polsatu (nowe odcinki w każdą środę o godz. 20). Obecnie ogląda go blisko 3 mln Polaków.

Kotys jest obecnie najstarszym i najbardziej doświadczonym aktorem w ekipie ?Świata według Kiepskich?. Zagrał w ponad 150 polskich produkcjach. Wystąpił m.in. w ?Samych Swoich?, ?Czterech pancernych i psie?, ?Lalce?, ?Wodzireju?, ?Wielkim Szu?, ?Vabanku?, ?Kobiecie samotnej?, ?Czarnych stopach?, ?Rozmowach kontrolowanych? i wielu innych znakomitych filmach i serialach. Ostatnio krytycy filmowi z uznaniem wypowiadali się o jego roli w filmie ?Erratum?, obsypanym nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach. Imponujący dorobek artystyczny ma także Zofia Czerwińska, znana przede wszystkim z ról w ?Czterdziestolatku?, ?Alternatywach 4?, ?Rejsie?, ?Misiu? czy w ?Złocie dezerterów?. Zarówno Kotys jak i Czerwińska debiutowali w ?Pokoleniu? Andrzeja Wajdy.

Wszystkich, którzy chcieliby im złożyć urodzinowe życzenia, producent zaprasza na profil ?Świata według Kiepskich? na Facebooku: http://www.facebook.com/kiepscy. Życzenia można składać do środy. Wszystkie zostaną wydrukowane, oprawione i przekazane aktorom.

Poniżej życzenia od współpracowników w serialu ?Świat według Kiepskich?:

Patrick Yoka, reżyser serialu ?Świat według Kiepskich?

Życzę przede wszystkim ciekawych ról. Wiem, że Ryszard Kotys marzy o zagraniu negatywnej postaci i mam nadzieję, że to marzenie się spełni. Cenię go również za jego autoironię i humor. Niech tego nie zmienia.

Renata Pałys, czyli Paździochowa w ?Świecie według Kiepskich?

Życzę bardzo dużo zdrowia i pracy. Aktor bez pracy dziczeje wewnętrznie. Źle gdy telefon ciągle dzwoni, ale jeszcze gorzej gdy milczy.

Dariusz Gnatowski, czyli Boczek w ?Świecie według Kiepskich?

Życzę zdrowia, pracy i sił. By jak najdłużej mogli z nami pracować. Oboje są świetnymi artystami, których bardzo cenię.

Anna Skowrońska, kierownik produkcji ?Świata według Kiepskich?

Życzę Rysiowi co najmniej stu lat w tak wspaniałej formie w jakiej jest obecnie mój ulubiony aktor.

A Pani Zosi Czerwińskiej by nie opuszczał ją nigdy wspaniały stosunek do świata i ludzi, którym zaraża wszystkich wokół.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy