Wiadomości branżowe

Bella Skyway Festival: magiczny Toruń w światłach festiwalu

Teaser

Tajemniczy Obserwatorzy na fasadzie Urzędu Marszałkowskiego, Collegium Maximum rozbłyskujące bielą i czernią, niezwykła katedra na ruinach dawnego kościoła ? zobacz magiczny Toruń podczas jednego z najbardziej unikalnych festiwali światła w Europie!

Podczas pięciu dni festiwalu Toruniem zawładnęło światło, nowoczesne techniki multimedialne, fascynujące projekcje wielkoformatowe i mappingi 3D. W ramach Bella Skyway Festival swoje prace prezentowali artyści sztuk wizualnych z sześciu krajów: Węgier, Estonii, Czech, Włoch, Francji i Polski. Toruńska publiczność mogła oglądać jedenaście festiwalowych prezentacji, wydarzeniu towarzyszyły cztery akcje specjalne.

Zobacz projekcję na Kościele Akademickim pw. Św. Ducha: http://vimeo.com/75019438

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji festiwalu, zarówno pod względem artystycznym, jak i organizacyjnym. Program wydarzenia był bardzo zróżnicowany ? znalazły się w nim nie tylko widowiskowe projekcje wielkoformatowe, ale i subtelne dzieła sztuki poukrywane w zakątkach Starego Miasta. Zaangażowaliśmy lokalne społeczności ? jedna z instalacji została przygotowana przez dzieci i młodzież podczas warsztatów plastycznych. Festiwal wyróżnia jego familijny charakter ? wieczorami po Starym Mieście spacerują całe rodziny z dziećmi, dlatego w programie znalazła się także instalacja dla dzieci, prezentowana w ogrodzie Teatru ?Baj Pomorski?? wyjaśnia Agnieszka Marecka, koordynatorka Bella Skyway Festival.

Już po raz piąty artyści sztuk wizualnych prezentowali swoją wizję kosmosu na fasadach toruńskiej starówki. Tylko w Toruniu przez kilka wrześniowych dni można było dotknąć kosmosu, nie odrywając stóp od ziemi! Zobacz fotogalerię zdjęć z wydarzenia: http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/72157635801538506/!

Zdjęcia w jakości do druku można znaleźć pod poniższym linkiem:

https://www.dropbox.com/s/9jjvam1am4ajk9p/_OBROBIONE.rar

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy