Wiadomości branżowe

Barbara Nowacka Kobietą Roku 2014

Po raz czwarty czytelniczki serwisu WP Kobieta wybierały Kobietę Roku. Zwyciężczynią tegorocznej edycji plebiscytu została Barbara Nowacka, nominowana za wprowadzenie nowej jakości do dyskusji politycznej, charyzmę, kulturę i rzeczowość wypowiedzi, szacunek dla rozmówcy oraz działanie na rzecz równości społecznej.

 Laureatka tytułu Kobieta Roku 2014 jest wiceprezeską Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, która przyznaje Okulary Równości. Nagradzane są osoby, organizacje lub instytucje, które działają na rzecz praw kobiet i mniejszości oraz sprawiedliwości społecznej, przeciwdziałają dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, pochodzenie etniczne, religię, niepełnosprawność, czy orientację seksualną .

To dla mnie wielki zaszczyt i dowód zaufania. Szczególnie, że wśród nominowanych były wybitne postaci polskiej nauki, kultury, sportu, premierka Ewa Kopacz ? mówi Barbara Nowacka.

Na stronach WP Kobieta można było oddawać głosy na jedną z dziesięciu nominowanych do tytułu pań, m.in. na Agatę Kuleszę, Justynę Kowalczyk, prof. Agnieszkę Zalewską oraz Ewę Kopacz. W ubiegłym roku zwyciężyła Ewa Błaszczyk, aktorka i inicjatorka powstania kliniki ?Budzik?.

 Podczas uroczystości w siedzibie Grupy WP, Barbara Nowacka odebrała nagrodę z rąk Estery Gabczenko, Product Manager w Grupie Wirtualna Polska, odpowiedzialnej za obszar Lifestyle i Rozrywka. Relacja z tego wydarzenia oraz wywiad z laureatką tytułu Kobieta Roku 2014 dostępne są w serwisie WP Kobieta.

Relacja z wręczenia nagrody

Wywiad z Barbarą Nowacką

 
 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy