Aktualności

Artystyczna Wiosna w Empiku

Informacja prasowa Warszawa, 07.04.2015 ?Artystyczna Wiosna w Empiku W kwietniu Empik przygotował atrakcje specjalnie dla amatorów malarstwa i rysunku. W dniach 11, 12, 18 i

Informacja prasowa Warszawa, 07.04.2015

?Artystyczna Wiosna w Empiku

W kwietniu Empik przygotował atrakcje specjalnie dla amatorów malarstwa i rysunku. W dniach 11, 12, 18 i 19 kwietnia w 16 salonach w całej Polsce odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy poznają bliżej technikę akwareli. Udział jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a Empik gwarantuje wszystkie potrzebne przybory. Wystarczy przyjść do salonu na wybraną godzinę, by stworzyć swoje dzieło sztuki.

Na Artystyczną Wiosnę składają się dwa tematy w zajęć:

? ?Nieziemskie akwarele? ? to sobotnie warsztaty malarskie, które odbędą się 11 i 18 kwietnia. Zadaniem uczestników będzie namalowanie z wyobraźni dowolnego pejzażu. Krajobraz, roślinność, występujące barwy będą uzależnione jedynie od inwencji samego autora.

? ?Portret Wiosny? ? te warsztaty będą miały miejsce w niedzielę 12 i 19 kwietnia. W ich trakcie uczestnicy stworzą niepowtarzalny wizerunek ?Pani Wiosny? z użyciem kredek akwarelowych (w pierwszej fazie także szkic ołówkiem).

Akwarela, czyli malowanie mocno rozcieńczonym w wodzie pigmentem na porowatym papierze, jest jedną z trudniejszych, a przy tym bardzo efektowną i szeroko stosowaną techniką malarską. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe techniki rysowania i malowania akwarelami ,a na podstawie omawianych prac zapoznają się również z materiałami i narzędziami : kredkami, farbami, pędzlami oraz papierem do akwareli.

Warsztaty są kierowane do młodzieży i dorosłych.

Warsztaty odbędą się 11,12,18 i 19 kwietnia w godzinach: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00

empik Focus Mall, Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 41
empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141
empik Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107
empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34
empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5
empik Galeria Łódzka, Łódź, Józefa Piłsudskiego 15/23
empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44
empik Galeria Malta, Poznań, ul. Maltańska 1
empik Kaskada, Szczecin, al. Niepodległości 36
empik Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82
empik Galeria Mokotów, Warszawa, ul. Wołoska 12
empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122
empik Złote Tarasy, Warszawa, ul. Złota 59
empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40
empik Rynek, Wrocław, Rynek 50

A to już wiesz?  Iwona Węgrowska: Dostałam z biur turystycznych wiele propozycji barterowych wyjazdów. Na razie nie korzystam z tego, Zanzibar mnie nie kusi

Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65 lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski. W blisko 200 salonach Empik oferuje swoim Klientom unikalny miks produktów: dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, dekoracji do domu, produktów i zabawek edukacyjnych, artykułów do relaksu i pielęgnacji, rozwoju własnego, gier planszowych i gadżetów podróżniczych a także bilety na różnorodne wydarzenia. Dla ponad 30 milionów klientów rocznie Empik jest swoistym przewodnikiem po tym, co w kulturze i rozrywce najmodniejsze i najbardziej godne uwagi.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy