Wiadomości branżowe

?Andrzej Zaucha Symfonicznie? ? koncert pamięci artysty

Gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Katarzyna Dąbrowska, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom i Jacek Kotlarski zaśpiewają największe przeboje z repertuaru Andrzeja Zauchy podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę (12 lipca) o godzinie 18.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń

Gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej: Małgorzata Ostrowska, Krystyna Prońko, Katarzyna Dąbrowska, Mieczysław Szcześniak, Janusz Szrom i Jacek Kotlarski zaśpiewają największe przeboje z repertuaru Andrzeja Zauchy podczas koncertu, który odbędzie się w sobotę (12 lipca) o godzinie 18.00 na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń tegorocznej edycji Kulturalnego Lata będzie koncert ?Andrzej Zaucha Symfonicznie? na Scenie Letniej. Muzyczne gwiazdy wystąpią z towarzyszeniem Bydgoskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina. Podczas sobotniego wieczoru wystąpią także finaliści Festiwalu ?Serca bicie?: Ewelina Przybyła i Paweł Wolsztyński. W klimat niezapomnianych przebojów Andrzeja Zauchy wprowadzi publiczność popularna dziennikarka radiowa i telewizyjna Maria Szabłowska, która będzie prowadzić toruński koncert.

Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy popularne piosenki Andrzeja Zauchy: ?Byłaś serca biciem?, ?C?est la vie?, ?Myśmy byli sobie pisani?, ?Bądź moim natchnieniem?. Sześć gwiazd muzyki rozrywkowej przypomni twórczość tego znakomitego wokalisty jazzowego i piosenkarza? ? zapowiada Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Andrzej Zaucha zadebiutował jako perkusista w amatorskim zespole ?Czarty?. W latach 1968?1971 roku był wokalistą jazzrockowej grupy ?Dżamble?. W 1971 roku związał się z zespołem ?Anawa?. Współpracował z wieloma popularnymi jazzmanami: Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem, Janem ?Ptaszynem? Wróblewskim. Po występie na Festiwalu w Opolu stał się jedną z największych gwiazd muzyki rozrywkowej w Polsce. Był laureatem wielu prestiżowych nagród. Na początku lat 90. współtworzył wraz z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim kabaret estradowy ?Sami?. Artysta zmarł śmiercią tragiczną w 1991 roku.

Organizatorami koncertu pamięci artysty ?Andrzej Zaucha Symfonicznie? w Toruniu są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  PKO Bank Polski Mecenasem wystawy ?Europa Jagellonica 1386?1572?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy